Байерн дръпна с 11 точки след търпелива победа (видео + галерия)

Шампионът на Германия Байерн (Мюнхен) е все по-близо до нова титла след петата си поредна победа в Бундеслигата - с 3:1 като гост на Хановер 96 в среща от 24-ия кръг. Хироши Кийотаке отбеляза за "червените" домакини в 25-ата минута, но голове на Чаби Алонсо (28) и Томас Мюлер (61 - дузпа и 72) подариха нов комплект точки на баварците. Байерн се възползва от загубата на Волфсбург и вече има аванс от 11 точки пред втория в таблицата.

Джосеп Гуардиола реши да подреди схема 3-4-3. Дейвид Алаба отново влезе в центъра на терена заедно с Чаби Алонсо. Томас Мюлер получи задачи за централен нападател, а по двете крила действаха Ариен Робен и Марио Гьотце. Тайфун Коркут разчиташе на 4-2-3-1 с централен нападател Артур Собиех.

Хановер - Байерн Домакините започнаха с по-силна амбиция и първи отправиха удар. Във втората минута Кристиан Шулц беше оставен да стреля с глава след пряк свободен удар. Защитникът не съумя да насочи добре топката. "Червените" решиха да се приберат в своята половина и да предоставят топката на баварците. В седмата минута Дейвид Алаба отправи коварен изстрел от фаул - Рон-Роберт Цийлер реши да не рискува и изби над гредата.

Хановер - Байерн В деветата Робен опита марковия си фалцов шут - топката премина на около метър и половина от целта. Гостите от "Алианц Арена" владееха търпеливо топката, търсейки пространства в защитата на долносаксонци. В 17-ата минута Собиех открадна топката от краката на Данте, "деветката" се устреми напред, но беше пресрещнат от Холгер Бадщубер. В 19-ата Джими Бриан не беше покрит на втората греда при корнер, но се оказа в положение на засада.

Хановер - Байерн В 25-ата защитата на шампионите беше надиграна: Бриан потърси Кийотаке, той навлезе в наказателното поле, а Данте реагира много бавно и не можа да предотврати точния диагонален удар - 1:0 за хановерци. Радостта на "HDI Арена" беше кратка. В 28-ата Чаби Алонсо изравни от пряк свободен удар. Баският ветеран се подхлъзна при изпълнението, но въпреки това топката прехвърли стената, а вратарят не помръдна - 1:1. Пеп направи интересна смяна в 32-ата минута, променяйки схемата на игра - Данте напусна и в игра влезе Роберт Левандовски. В 40-ата Марсело получи топката в наказателното поле, но не се ориентира и загуби.

И второто полувреме баварците бяха настанени в половината на защитаващия се противник. Долносаксонци успяваха да покриват пространствата пред наказателното си поле и да ограничат положенията пред Цийлер. В 59-ата минута Ариен Робен поиска дузпа, просвайки се в наказателното поле. В рамките на същата минута реферът посочи бялата точка, след като Левандовски се опита да играе с глава при ниска топка, Марсело посегна опасно с крак и нарани полския нападател. Томас Мюлер не сбърка от дузпата - 1:2.

В 72-ата минута Мюлер сложи точка на спора с трети гол. Нападателят стреля с глава от 11 метра след пас на Франк Рибери. Хуан Бернат поиска втора дузпа след неволна игра с ръка на защитник, като горният крайник не беше в естествено положение. Съдията остави играта да продължи.

Следващият мач на Байерн е през седмицата срещу Шахтьор (Донецк) в среща реванш от 1/8-финалите в Шампионската лига.