Победа на ходом прати Байерн на 1/4-финал (видео)

Носителят на Купата на Германия Байерн (Мюнхен) се класира с лекота за четвъртфиналите в турнира. Баварският колос победи с 2:0 втородивизионния Айнтрахт (Брауншвайг) с попадения на Дейвид Алаба и Марио Гьотце. Без да се напрягат, шампионите стигнаха до успеха срещу съперник, който показа дисциплинирана игра и ги затрудни повече от доста от тимовете в Бундеслигата.

Байерн ще се опита да спечели трофея за трета поредна година, което до момента не е постигано от нито един клуб в Германия.

На пресконференцията преди двубоя Джосеп Гуардиола беше категоричен, че отборът му по никакъв начин няма да подцени съперника и подплати думите си с избора на стартов състав. Единствено Томас Мюлер и Хуан Бернат от обичайните титуляри останаха на пейката. Не се оправдаха дори очакванията Хосе Рейна най-после да получи шанс за изява. Атаката на баварците се водеше от Роберт Левандовски, зад него действаше Марио Гьотце, а Ариен Робен и Франк Рибери нападаха по двата фланга.

Байерн изигра разочароващо първо полувреме, в което почти не затрудни стража на гостите Рафал Гикиевич - брат на новия нападател на Левски Лукаш Гикиевич. В началото мюнхенци пристиснаха съперника и Франк Рибери изкара ранен жълт картон на дефанзивния халф на Айнтрахт Бенямин Кесел. Няколко лошо разиграни статични положения и нескончаеми подавания около противниковото наказателното поле бяха всичко, което сътвориха домакините до средата на първата част.

Единствените положения за гол в тези минути се откриха пред Рибери и Робен, но и двамата стреляха неточно. Рафиня също се опита да изненада Гикиевич, но прати топката над вратата. Постепенно Байерн вдигна оборотите и вратарят на Айнтрахт трябваше да се намесва след коварен шут на Рибери, който беше най-дейният футболист на домакините.

Левандовски в по-голямата част от времето оставаше леко изолиран, но в 38-ата минута Робен го намери пред наказателното поле. Полякът обработи топката и стреля, но високо в аут. В самия край на полувремето реферът Йохен Дреес отсъди нарушение в полза на Байерн след падане на Робен, но повторенията показаха, че топката е била избита чисто от краката на холандеца. Дейвид Алаба не се трогна от протестите на гостите и с перфектно насочен удар откри резултата.

След почивката баварците заиграха с повече настроение. Робен не получи дузпа след шпагат на Сауло Декарли в краката му, но в 57-ата минута негов пас намери Гьотце, който премина между няколко защитници и покачи на 2:0.

Малко след това Гикиевич отрази силен удар на Робен, а Гуардиола реши да запази силите на Рибери и го замени с Хуан Бернат.

В оставащото време Байерн пропусна няколко възможности да направи победата си по-убедителна. Удари на Робен и Бернат профучаха встрани от целта, а Алаба се подхлъзна точно в момент, когато се готвеше да стреля от добра позиция. Последният пропуск направи влезлият като резерва Томас Мюлер, а в добавеното време Данте извърши необяснимо грубо нарушение срещу играч на гостите и трябва да е доволен, че получи само жълт картон.

БАЙЕРН - АЙНТРАХТ (БРАУНШВАЙГ) 2:0 (1:0)
1:0 Алаба (45)
2:0 Гьотце (57)