"Рожденикът" Байерн схруска "козлите" (видео)

Байерн (Мюнхен) разгроми с 4:1 Кьолн в първата среща от 23-ия кръг на Бундеслигата, която съвпадна с празненствата по повод 115-ата годишнина на баварския колос. Головете за Байерн отбелязаха Бастиан Швайнщайгер (3), Франк Рибери (10), Ариен Робен (67) и Роберт Левандовски (75). За гостите почетно се разписа Антъни Уджа в добавеното време на първото полувреме. Така Байерн постигна поредната си резултатна победа след 8:0 и 6:0 над Хамбургер и Падерборн в последните си два мача.

Футболистите на Байерн стартираха ударно и откриха още в третата минута чрез Бастиан Швайнщайгер, който се разписа с глава след центриране на Ариен Робен от ъглов удар. Гостите сякаш приеха съдбата си, че ще загубят в този мач и се прибраха в собствената си половина без да се опитват да пресират съперника. Това доведе скоро до втори гол във вратата им. Франк Рибери овладя топката в центъра на терена, напредна по фланга, след което наближи наказателното поле и отправи мощен удар, оказал се неспасяем за стража на Кьолн Тимо Хорн.

Футболистите на Кьолн се опитаха да окажат някаква съпротива, но действията им бяха хаотични и рядко успяваха да преминат центъра. В 28-ата минута поредната образцова атака на Байерн завърши с мощен удар на Роберт Левандовски, но Хорн отби. Четвърт час преди края Левандовски отново пробва късмета си с глава, но не успя да нанесе точен удар.

В 36-ата минута Кьолн стигна до едно от редките си положения пред вратата на домакините, като получи право да изпълни ъглов удар, но от него нищо не последва.
Темпото на игра постепенно спадна и точно когато на зрителите на "Алианц Арена" вече започна да им доскучава Антъни Уджа от Кьолн направи мача интересен. Нападателят на гостите се разписа с глава в последната минута на редовното време през първата част.

Очакванията, че Байерн ще упражни силен натиск в началото на второто полувреме, за да си върне отново аванса от два гола, не се оправдаха. Вместо това Кьолн действаше по-организирано и отбиваше атаките на Байерн. Все пак бързоногият Робен успя на два пъти да се изплъзне и да създаде опасност пред вратата на Кьолн.

Така се стигна до 57-ата минута, когато Байерн се размина с второ попадение във вратата си. Уджа засече центрираната топка, но Мануел Нойер показа класата си. Последва още една ситуация пред вратата на Байерн, последвана от светкавична контраатака за баварците чрез Ариен Робен. Опитът му да намери съотборник пред вратата обаче беше спрян от защитник на Кьолн, който отби топката. Последва изстрел отдалеч на Алаба. Играчите на Кьолн отново създадоха главоболия на баварците, след като Славомир Пешко стигна до стрелкова позиция, но не успя да насочи добре топката.
В 67-ата минута обаче интригата в мача приключи, след като Ариен Робен направи 3:1 със 17-ия си гол през сезона. Той се възползва от центриране на Франк Рибери и с глава през двама защитници на Кьолн се разписа.

В 74-ата минута резервата Даниел Халфар отправи опасен удар по земя, но Нойер спаси. Баварците окончателно отказаха съперника в  следващата си атака. Ариен Робен нахлу отляво на вратата, центрира и Роберт Левандовски, който се беше озовал сам пред вратата довкара топката в мрежата с тяло  и оформи крайният резултат в този мач.
Така Байерн събра 58 точки и се отдалечи на 11 от преследвача Волфсбург, който е и с мач по-малко