Рилски е последният полуфиналист, не срещна проблеми със Спартак

Рилски спортист отнесе домакина на финалния турнир за Купата на България Спартак (Плевен) и си осигури място в полуфиналите, където утре от 19.00 часа ще премери сили с тима на Черно море Порт Варна. Рилецо не срещна затруднения с плевенчани и ги надви с 22 точки разлика - 88:66.

Двубоят бе с доста ниска резултатност, като в първите седем минути, двата тима успяха да реализират общо едва 16 точки - 8:8. Последваха обаче осем безответни такива за Рилски спортист и така селекцията на Росен Барчовски се оттегли с аванс от 16:8 след края на първата част.

Рилецо се възползва от натрупаната инерция в края на първата четвърт и продължи с добрата игра и след подновяването на мача. След 15 изиграни минути самоковци вече водеха с 29:13, а след това разликата в тяхна полза скочи до 20 точки - 33:13, за да се стигне до полувремето, когато те водеха с 42:17.

Третата четвърт отново бе за Рилски спортист. Бронзовите медалисти от миналогодишното издание на Купата продължиха на пълни обороти и добавиха още десет точки към разликата си, за да поведат с 35 - 66:31 след 30 минути.

В последната част Росен Барчовски заложи на повече от резервите на тима, а играчите на Спартак се пробудиха, но вече бе твърде късно и те загубиха с 88:66.

Джулиън Норфлийт вкара 21 точки за победителите, Върнън Тейлър добави 17, а Йордан Бозов остана с 12.

Милен Захариев вкара 13 за Спартак, Денислав Вутев реализира 12, а Тодор Захариев се отчете с 11 точки.

РИЛСКИ СПОРТИСТ - СПАРТАК (ПЛЕВЕН) 88:66 (16:8, 26:9, 24:14, 22:35)

РИЛСКИ СПОРТИСТ: Йордан Бозов 12, Златин Георгиев 8, Върнън Тейлър 17, Антъни Гуджино 2, Жарко Ракочевич 10 (Джулиън Норфлийт 21, Симеон Илиев 8, Тодор Тодоров 10, Красимир Георгиев, Любомир Киров, Александър Милов)

СПАРТАК (ПЛЕВЕН): Урош Величкович 6, Милен Захариев 13, Веселин Георгиев 5, Станислав Ваклинов 2, Крум Дойчинов 6, Денислав Вутев 12, Тодор Захариев 11, Васил Бачев 3, Симеон Ценов, Васил Александров 5, Михаил Танев 3