Лудогорец взе солидна преднина и обезсмисли реванша с Хебър - на живо от Разград след 4:0

Красива "Паненка" донесе 3 т. на Лацио (видео)

След три загуби в последните си четири мача Лацио влезе в час и спечели с 1:0 визитата си на Удинезе в двубой от 23-ия кръг на калчото. Антонио Кандрева реализира единствения гол от ефектно изпълнена дузпа в 23-ата минута. Така столичани се доближиха на 5 точки от третото място, което дава право на участие в квалификациите за Шампионската лига. Удинезе пък е в серия от само един успех в последните си пет срещи и заема 13-о място, на 8 точки от изпадащите. Българинът Антонио Вутов не попадна в групата на домакините.

Ключовият момент в срещата на "Фриули" беше в 22-ата минута, когато атака на Лацио завърши с центриране към Мирослав Клозе в наказателното поле. Там обаче германецът беше повален от защитника на Удинезе Мола Ваг и реферът Давиде Маса посочи бялата точка. Изглежда обаче съдията не беше сигурен на 100% за нарушението, защото след това показа само жълт картон на малийския футболист, вместо да го изгони, както трябваше, тъй като положението на Клозе беше голово. При последвалото изпълнение от 11-ия метър Кандрева изпрати топката в мрежата с "Паненка".

Играчите на Андреа Страмачони опитаха натиск, но така и не постигнаха някакво игрово превъзходство, а ударите им не бяха от най-трудните за отразяване. Вратарят Етрит Бериша спаси с лекота опитите за гол на Емануел Баду и резервата Гилерме. В същото време шансовете на Лацио за второ попадение бяха далеч по-сериозни, като неточни бяха Клозе, Фелипе Андерсон, Кандрева и Данило Каталди.

След седмица Лацио приема Палермо, а "зебрите" гостуват на Парма.