Отрезвяващ шамар за Лацио

След две поредни победи над именития Милан Лацио, типично в свой стил, допусна издънка срещу един от слабаците в калчото - Чезена, който е в зоната на изпадащите. "Орлите" отстъпиха с 1:2 като гости в мач от 21-ия кръг и така вече са на 5 точки зад третия Наполи. Столичани направиха един от най-слабите си двубои от началото на сезона и наивно позволиха на съперника си да реализира два гола за около четвърт час през второто полувреме. Едва три минути преди края Мирослав Клозе върна едното попадение, но това беше всичко.

Лацио доминираше през първото полувреме и вратарят на Чезена Никола Леали отрази удари на Антонио Кандрева, Данило Каталди и Марко Пароло, а веднъж съдиите правилно отмениха гол на Кандрева заради засада. Домакините имаха само едно положение, когато в 43-ата минута новият бранител на "небесносините" Маурисио изби с глава опасен изстрел на Нико Пулдзети.

След почивката обаче гостите тотално свалиха темпото и позволиха на футболистите на Чезена да тръгнат напред и положенията пред Федерико Маркети не закъсняха. В 59-ата минута вратарят с мъка отрази удар от фал, но секунди по-късно беше безпомощен, след като Грегъри Дефрел изпрати топката под гредата с мощен удар с левия крак - 1:0.

В 75-ата минута Дефрел пропусна нова възможност, но две минути след това нападателят проби и центрира остро пред голлинията, където младият халф на Лацио Каталди отклони топката в собствената си мрежа, фиксирайки втория гол за Чезена.

В 81-ата минута Алехандо Родригес излезе едно на едно с Маркети и малко не му достигна да забие третото попадение.

"Орлите" се върнаха в срещата с гол на Клозе в 87-ата минута, но след това така и не успяха да поставят съперниковия вратар под напрежение.

Втората поредна победа приближи тима на Чезена само на 4 точки до спасението.