Наполи би Удинезе и държи здраво третото място

Тимът на Наполи надви с 3:1 Удинезе на "Сан Паоло", с което играчите на Рафаел Бенитес продължават да държат здраво третото място, което носи участие в плейофите на Шампионската лига. Дрис Мертенс нахлу вихрено в наказалното поле на гостите в осмата минута, след което с мощен удар в долния ъгъл белгиецът опъна мрежата. Наставникът на Удинезе Андреа Страмачони и щабът му имаха претенции за игра с ръка на крилото на "адзурите", но реферът Марко Ди Бело посочи центъра. В 21-ата минута Маноло Габиадини направи 2:0, с което затвърди добрите впечатления след идването си в Неапол. 23-годишният стрелец има два гола в четири мача за южняците.

В 27-ата минута Сирил Теро върна едно попадение в мрежата на Рафаел Кабрал, който излезе наивно да пресреща голаджията на Удинезе и бе прехвърлен. Последваха трудни минути за домакините, но "фриуланите" не успяха да стигнат до 2:2, въпреки че имаха 2-3 идеални възможности. След почивката Наполи намери спокойствието, когато в 60-ата минута Данило си отбеляза автогол. С това интригата в мача падна, а отборът на Рафа Бенитес продължава да гледа уверено към Шампионската лига.