Пирин даде гейм на Миньор в Суперлигата

Волейболният отбор на Пирин (Разлог) записа 3-а поредна и общо 10-а победа в Суперлигата. Момчетата на треньора Стоян Гунчев дадоха гейм, но се наложиха у дома над Миньор (Перник) с 3:1 (25:23, 25:17, 24:26, 25:16) в първи мач от 15-ия кръг, игран тази вечер пред около 400 зрители в зала "Септември".

По този начин разложани се изкачиха на 3-то място във временното класиране с 28 точки след 10 победи и 5 загуби, но преди останалите мачове от кръга. Миньор пък остана на предпоследното 9-то място с едва 4 точки след 1 победа, 13 загуби и мач по-малко. В следващия 16-ти кръг Пирин гостува на лидера Монтана, а перничани са домакини на Нефтохимик 2010 (Бургас). Срещите са в петък (20 февруари) съответно от 18,00 и 17,30 часа. Преди това, обаче, Миньор ще гостува на Левски Боол в отложен мач от 10-ия кръг. Този двубой е в сряда (18 февруари) от 18,00 часа.

Първият гейм на мача тръгна трудно за домакините от Пирин, след като перничани поведоха с 16:13 до второто техническо прекъсване. Все пак, разложани успяха да обърнат до 21:20, след което да вземат и гейма след 25:23. Във втората част превъзходството на Пирин бе голямо и нямаше съмнение кой ще я спечели - 25:17. Домакините взеха сериозна преднина и в третия гейм - 16:10, но отпускане в края позволи на Миньор да го измъкнат след 26:24. До повече изненади, обаче, не се стигна и Пирин спечели четвъртата част с 25:16, а с това и мача с 3:1.

Капитанът на Пирин Благовест Катранджиев стана най-полезен с 12 точки (4 блока, 38% ефективност в атака и 42% перфектно посрещане), а центровете Мартин Палийски (2 блока и 75% ефективност в атака) и Костадин Гаджанов (2 блока и 82% ефективност в атака) добавиха по 11 точки за победата. За тима на Миньор Владислав Божинов реализира 13 точки.

ПИРИН (РАЗЛОГ) - МИНЬОР (ПЕРНИК) 3:1 (25:23, 25:17, 24:26, 25:16)
ПИРИН: Николай Кичуков 2, Венцислав Георгиев 4, Благовест Катранджиев 12, Боян Иванов 10, Мартин Палийски 11, Костадин Гаджанов 11 - Петър Каракашев-либеро (Йордан Желязков 9, Евгени Григоров)
Старши-треньор: Стоян Гунчев
МИНЬОР: Димитър Стаменов 1, Радостин Денков 6, Владислав Божинов 13, Камен Каменов 6, Танчо Иванов 8, Захари Николаев 10 - Виктор Жечев-либеро (Стилиян Асенов 1, Любослав Симеонов 9, Мартин Симеонов 10, Александър Петров, Антонио Иванов)
Старши-треньор: Румен Златанов.

Статистика: Борислав Николов (скаутмен на Пирин)

Снимка: sport-gabrovo.com