Марек даде гейм на Миньор в Перник

Волейболният шампион на България Марек Юнион Ивкони записа 11-а победа в Суперлигата. Момчетата на треньора Найден Найденов дадоха гейм, но надделяха като гости над Миньор (Перник) с 3:1 (24:26, 25:15, 25:14, 25:15) в мач от 14-ия кръг, игран тази вечер пред около 800 зрители в зала "Борис Гюдеров".

По този начин дупничани се изкачиха на 2-ро място във временно класиране с 28 точки след 11 победи, 1 загуба и два мача по-малко. Волейболистите на Миньор пък останаха на предпоследното 9-то място с 4 точки след само 1 победа, 12 загуби и мач по-малко. В следващия 15-ти кръг Марек е домакин на лидера Монтана в дербито на Суперлигата, докато перничани гостуват на Пирин (Разлог). Срещите са съответно в неделя (15 февруари) от 16,00 часа и в събота (14 февруари) от 17,30 часа.

Преди това, обаче, шампионите ще приемат Нефтохимик 2010 (Бургас) в отложен мач от 11-ия кръг. Този двубой е в сряда (11 февруари) от 18,00 часа.

Домакините стартираха надъхано срещу шампионите от Марек, докато дупничани явно не очакваха този устрем, като не можаха "да влязат в час" в първия гейм. Така перничани диктуваха играта до края, като в решителните минути водеха с 23:21 и изпуснаха първата си възможност да го затворят преди 24:24. Все пак Миньор измъкна гейма след 26:24 и поведе с 1:0. Това като че ли "отрезви" шампионите, които се взеха в ръце и спечелиха убедително следващите три гейма.

Първенство на България по волейбол за мъже, мачове от 14-ия кръг:

Миньор Перник - Марек Юнион Ивкони 1:3 (26:24, 15:25, 14:25, 15:25)

КВК Габрово - Пирин Разлог 2:3 (17:25, 30:28, 21:25, 25:23, 13:15)
Левски Бол - ЦСКА 1:3 (25:20, 22:25, 16:25, 19:25)

Монтана - Арда Кърджали 3:1 (25:21, 25:19, 26:28, 26:24)

8. КВК Габрово 14 1 13 11:41 6
9. Миньор 13 1 12 10:36 4
10. Левски Бол 13 1 12 7:38 3