Тернана направи страхотен обрат без Божинов

Отборът на Тернана записа победа с 2:1 в домакинството си на Бреша от 25-ия кръг в Серия "Б". Домакините бяха без българския нападател Валери Божинов, който е контузен. Те трябваше да направят пълен обрат в мача от 0:1, за да вземат важни три точки.

Играчите на Бреша първи стигнаха до откриване на резултата в 24-ата минута с попадение на Алесио Сесту. Тернана обаче направи обрат само за две минути през второто полувреме. Първо в 68-ата минута Фелипе Авенати изравни, а в 69-ата минута Фабио Чераволо донесе успеха на своя тим за крайното 2:1.

С тази победа Тернана излезе на 9-ото място във временното класиране с 34 точки. Бреша пък остава на 16-ото място с 29 точки. Лидер е Карпи с 50 точки.