Гълъбинов и Божинов титуляри, отборите им записаха загуби

Нападателят Андрей Гълъбинов беше титуляр при загубата на Ливорно с 2(cat) като гост срещу Латина в среща от 24-ия кръг на италианската втора дивизия. Българският национал остана на терена до 62-ата минута, когато беше заменен от Даниеле Вантаджато, който около четвърт час след това се разписа от дузпа за 2:2.

Гълъбинов имаше шанс да отбележи гол в 32-ата минута, но направи сериозен пропуск пред вратата на Латина. Аниело Чутоло даде аванс за Ливорно в 13-ата минута, но 10 минути след това автогол си вкара Рамос Емерсон, а попадение на Франческо Валиани в началото на втората част донесе обрата за домакините. Вантаджато изравни от дузпа за Ливорно в 78-ата минута, а Рубен Оливера донесе успеха в полза на домакините три минути по-късно, също с точен удар от бялата точка. Лоренцо Гонели и Рамос Емерсон получиха червени картони за гостите около 10 минути преди края на срещата, а Софиан Бидауй от Латина също беше отстранен от игра в последните секунди. Ливорно е на на трето място в класирането с 37 точки.

В друга среща от кръга Валери Божинов беше титуляр при загубата на Тернана с 0:2 у дома от Виченца. Българският нападател остана в игра до 56-ата минута, когато отстъпи мястото си на Дуганджич. Тернана е на 11-ото място в класирането с 31 точки. Трапани без българина Павел Виданов загуби с 0:1 като гост срещу Читадела. Трапани е на 15-о място във втора дивизия на Италия с 30 точки.