Победи за българките в германския баскет

Херне победи гостуващия Марбург с 66:54 точки в среща от 17-ия кръг на женското баскетболно първенство на Германия. За домакините българката Радостина Славова-Нанева (на снимката) игра 13 минути като резерва и завърши със 7 точки, 2 борби и 1 отнета топка. Херне е на второ място с класирането с 14 успеха и 3 поражения.

В друг мач от кръга Ньордлинген, където играе Гергана Георгиева, победи Бад Айблинг с 83:72 (23:16, 21:16, 18:17, 21:23) точки. Българката се отличи с 2 точки, 1 борба и 1 отнета топка за 15:16 минути. Ньордлинген е с актив от 11 успеха и 6 поражения и заема четвърта позиция в класирането.

Бившата баскетболна националка на България Радослава Бъчварова игра 36 минути като титуляр за Кале при загубата като гост на Ланд с 45:89 точки в среща от 18-ия кръг на шампионата на Франция. Бъчварова се отчете с 4 точки, 3 борби, 2 асистенции и 1 отнета топка. Кале е на последно място в класирането с 1 победа и 17 загуби.