Добро представяне на българските баскетболистки в Европа

Херне победи като гост Рейн-Майн със 75:60 точки в среща от 16-ия кръг на женското баскетболно първенство на Германия. За гостите Радостина Славова-Нанева игра 24 минути като титуляр и завърши с 8 точки, 2 борби, 1 отнета топка и 1 чадър. Херне е на второ място с класирането с 13 успеха и 3 поражения. Ньордлинген, без българката Гергана Георгиева, загуби като гост на лидера Васербург със 76:87 точки.

Бившата баскетболна националка на България Радослава Бъчварова игра 34 минути като титуляр за Кале при загубата като гост на Арас с 69:87 точки в среща от 17-ия кръг на шампионата на Франция. Бъчварова се отчете с 11 точки, 2 борби и 3 асистенции. Кале е на последно място в класирането с 1 победа и 16 загуби.

В италианската Серия А2 Брони, където играе Димана Георгиева, загуби като гост от Сан Джовани с 60:79 точки в среща от първия кръг във втората фаза. 188-сантиметровият център се отличи с 18 точки и 7 борби за 34 минути. Тя започна в титулярната петица. В друг мач от кръга Стабия отстъпи пред Албино с 41:50 точки. За Стабия българката Диана Войнова записа 14 точки и 14 борби за 33 минути като титуляр.