Монтана остана начело в Суперлигата след 3:1 над Арда

Волейболният отбор на Монтана остана начело в Суперлигата на България, след като се наложи у дома над Арда (Кърджали) с 3:1 (25:21, 25:19, 26:28, 26:24) в мач от 14-ия кръг, игран тази вечер.

Така монтанчани продължават да са начело във временното класиране с 33 точки след 11 победи и 3 загуби, докато Арда се смъкна на 7-мо място с 23 точки след 7 победи и 7 загуби. В следващия 15-ти кръг Монтана гостува на шампиона Марек Юнион Ивкони в дербито на Суперлигата, а кърджалийци са домакини на ЦСКА. Срещите са съответно в неделя (15 февруари) от 16,00 часа и в събота (14 февруари) от 18,00 часа.

След като Монтана бързо поведе с 2:0, мачът се завърза в третият гейм, когато гостите от Кърджали се активизираха и показаха, че не са се предали. В този момент кърджалийци напипаха верния ритъм и след равностойно начало и равенство 16:16, направиха три поредни точки, като поведоха с 19:16. В края на гейма Арда вече водеше с 23:20, но не успя да запази този актив, като се стигна до ново равенство 23:23. Със закъснялата си атака домакините, обаче, успяха само да вкарат гейма след 25-а точка, след което отстъпиха с 26:28 и тимът на Арда записа гейм, като намали резултата на 1:2 гейма.

В четвъртата част гостите от Арда запазиха темпото, като отново поведоха и след второто техническо прекъсване водеха с 20:16. Тогава, пред угрозата мачът да бъде вкаран в тайбрек домакините от Монтана изригнаха и направиха обрат, като изравниха резултата при 23:23. Този път в решаващите моменти те устояха на атаките на Арда и спечелиха частта с 26:24, а с това затвориха мача с 3:1.

Най-полезен за Монтана стана Минчо Минчев с 22 точки (3 аса и 68% ефективност в атака), а Явор Генов добави 18 точки (1 блок, 4 аса, 65% ефективност в атака и 57% перфектно посрещане) за победата. За тима на Арда над всички бе Спас Байрев също с 22 точки (1 блок, 3 аса и 64% ефективност в атака), но и това не помогна за успеха.

МОНТАНА - АРДА (КЪРДЖАЛИ) 3:1 (25:21, 25:19, 26:28, 26:24)
МОНТАНА: Любомир Агонцев 11, Минчо Минчев 22, Явор Генов 18, Трифон Лапков 9, Иван Латунов 9, Денис Чавдаров 11 - Ивайло Лалов-либеро (Георги Братоев 2, Георги Георгиев, Бранимир Баев)
Старши-треньор: Георги Петров
АРДА: Делчо Раев 6, Спас Байрев 22, Кирил Хаджиев 4, Невен Нешев 11, Петър Бъчваров 8, Васил Атанасов 8 - Николай Колев-либеро (Кристиян Пенчев 4, Теодор Маринов, Младен Кавалджиев)
Старши-треньор: Иван Халачев.

Статистика: Стилиян Бодурски (скаутмен на Монтана)