Арда даде гейм на Миньор, но взе 3 точки в Кърджали

Отборът на Арда (Кърджали) победи като домакин Миньор (Перник) с 3:1 (25:14, 25:20, 23:25, 25:17) в мач от 13-ия кръг от Суперлигата, игран в местната зала "Арпезос".

Така волейболистите от Кърджали успяха да излязат "сухи" от домакинството си, като спечелиха три точки. С това кърджалийци записаха седма победа в шампионата, като с шест загуби и 23 точки се намират на пето място във временното класиране.

Въпреки, че откраднаха гейм на съперника, перничани си тръгват с празни ръце от гостуването в Кърджали, като записаха единадесета загуба до момента. Така, с една победа и актив от 4 точки волейболистите на Миньор са на предпоследното девето място в таблицата на Суперлигата.

За радост на своите многобройни привърженици, волейболистите на домакините стартираха страхотно, като поведоха с 14:4 и това бе достатъчно за спечелването на първия гейм. Перничани обаче показаха, че няма да се предадат без бой, като захапаха съперника във втората част и бяха равностойни до второто техническо прекъсване. Това обаче не бе достатъчно и Арда взе и тази част като поведе с 2:0 гейма. Въпреки, че са без основни играчи гостите продължиха да опитват натиск, като дадоха всичко от себе си за стабилен отпор. Усилията им намериха своята реализация в третата част. Тогава спадна темпото на домакините, а миньорци само това и чакаха за да поемат инициативата, като поведоха с 18:13. Всички опити на кърджалийци да се стабилизират не дадоха успех и гостите спечелиха гейм, като намалиха разликата на 1:2 гейма.

В четвъртата част перничани се опитаха да запазят тази възходяща линия, но този път домакините бяха нащрек, запазиха стабилитет и не разочароваха своите запалянковци като спечелиха гейма, а с това и крайната победа в мача.