Пропадането на безсилния Милан с Индзаги няма спирка (видео)

Отборът на Милан записа втора поредна загуба от Лацио в рамките на три дни. След като загубиха в Серия "А" с 1:3, сега "росонерите" паднаха с 0:1 и за Купата на Италия и отпаднаха от турнира. Домакините на "Джузепе Меаца" така и не успяха да пробият отбраната на съперника, макар че цяло второ полувреме той игра с човек по-малко на терена след червен картон на Лорик Кана в края на първата част. Лацио стигна до успеха с гол на Лукас Билия от дузпа в 38-ата минута и се класира на 1/2-финал в турнира. Това поражение пък почти сигурно ще доведе и до уволнението на наставника на Милан Филипо Индзаги.

Първата по-опасна ситуация в мача дойде след груба грешка в защитата на Милан. В 9-ата минута Иняцио Абате върна лошо топката назад и буквално изведе Мирослав Клозе сам срещу вратаря, но удара на ветерана мина над вратата. Постепенно обаче "росонерите" се окопитиха и в 17-ата минута Жереми Менес направи хубав пробив и стреля, но в ръцете на вратаря. В 25-ата минута пък Лацио имаше шанс чрез Балде Кейта, който обаче стреля неточно.

В 32-ата минута се стигна до най-доброто положение за домакините. При едно центриране в наказателното поле Джампаоло Пацини не успя да отиграе добре топката, но тя стигна до Алесио Черчи, който от воле стреля от близо и Бериша с невероятен рефлекс успя да спаси изстреля му. Две минути по-късно Менес имаше шанс да обстрлелва вратата от фаул, но топката мина на сантиметри над гредата.

И когато изглеждаше, че Милан има инициативата, се стигна до едно балонно центриране в тяхното наказателно поле, където Албертаци действа неразчетено и докосна топката с ръка, а съдията посочи бялата точка. Лукас Билия пък се нае да изпълни дузпата и бе точен за 0:1.

В 45-ата минута пък гостите останаха с човек по-малко на терена. Лорик Кана извърши нарушение в гръб срещу съперников играч и видя червения картон в ръката на рефера.

Второто полувреме започна с натиск на Милан. В 52-ата минута Алекс се бе включил в атака и стреля с глава, но покрай вратата. В 55-ата минута пък далечен удар на Кейсуке Хонда не затрудни Бериша.
Лацио обаче чакаше своите шансове на контраатака и при една от тях Марко Пароло напредна и стреля, но право в ръцете на вратаря Абиати.

В 69-ата минута Милан успя да порази вратата на Лацио, но голът бе отменен заради засада. Пацини получи в наказателното поле и с прекрасен удар заби кълбото в горния ляв ъгъл на вратата, но съдията правилно не зачете попадението му.

В 78-ата минута Балде Кейта можеше да реши всичко в полза на гостите. Той се освободи в наказателното поле и стреля по земя, като топката се отби от гредата, а след това срещна гърба на Абиати преди защитник панически да изчисти. Играчите на Милан пък за втори път пратиха топката в мрежата на римляните в добавеното време, но и тогава попадението на Черчи бе отменено заради засада.

Така "орлите" удържаха крехката си преднина и записаха нов успех над "росонерите", като така продължават в следващата фаза на турнира, където ще срещнат победителя от мача между Наполи и Интер.

През целия мач пък феновете на домакините издигнаха плакати и скандираха срещу вице-президента Адриано Галиани, като смятат, че именно той е виновен за кризата в отбора с лошата си трансферна политика. Те отново показаха подкрепата си към треньора Филипо Индзаги.

МИЛАН - ЛАЦИО 0:1
0:1 Билия (38) д.

МИЛАН: Абиати, Абате, Рами, Алекс, Албертаци (Сусо 80), Мунтари (Хонда 51), Монтоливо, Поли (Ван Хинкел 79), Менес, Черчи, Пацини

ЛАЦИО: Бериша, Конко (Перейриня 83), Раду, Маурисио (Баща 54), Кана, Билия, Онази, Пароло, Каталди (Новарети 46), Клозе, Кейта