Приказката на Пиронкова приключи (видео + галерия)

Най-добрата ни тенисистка Цветана Пиронкова загуби с 5:7, 1:6 от двукратната шампионка на "Уимбълдън" Петра Квитова на 1/2-финалите на силния турнир в Сидни. По този начин поставената под №2 левичарка от Чехия сложи край на приказката на Цвети в австралийския град. Миналата година Пиронкова спечели турнира, а с достигането си до полуфиналите този сезон тя записа общо 14 поредни победи в Сидни, след като и сега започна участието си от квалификациите. Това е четвърта загуба от пет мача за Пиронкова срещу чехкинята. Днес четвъртата в световната ранглиста Квитова си отмъсти за поражението си от 27-годишната пловдивчанка при предишната им среща, когато българката надигра левичарката с 6:4, 6:3. Това се случи миналата година именно в Сидни и то тъкмо на полуфиналите.

Квитова сложи край на приказката на Пиронкова в Сидни Пиронкова започна отлично двубоя, спечелвайки още първия гейм, в който съперничката й сервираше. Българката затвърди пробива и поведе с 2:0. Тук обаче започнаха проблемите за пловдивчанката, която все пак бе равностойна на противничката си в първия сет. Квитова върна пробива още в четвъртия гейм, затвърди го с лекота и излезе напред в резултата при 3:2. Пиронкова прекъсна серията на чехкинята от три поредни гейма и изравни за 3:3. След това двете тенисистки си размениха няколко гейма без пробиви, но при 5:6 Пиронкова се пропука на свой сервис и сетът приключив полза на чехкинята.

Във втория сет Пиронкова не оказа никаква съпротива на Квитова и бе безпомощна в подаванията на чехкинята, като нямаше отговор на мощната игра на левичарката. Квитова поведе с 3:0 във втората част, Пиронкова взе подаването си за 1:3, но последваха нови три поредни гейма за Квитова и вторият сет завърши много бързо, а целият мач продължи едва 67 минути.

Квитова сложи край на приказката на Пиронкова в Сидни Пиронкова не допусна двойна грешка в срещата, но не направи и нито един ас, докато Квитова пласира 4 аса и допусна 2 двойни грешки.

На финала Квитова ще се изправи срещу сънародничката си Каролина Плишкова, която в първия полуфинал записа дори още по-убедителна победа срещу миналогодишната финалистка Ангелик Кербер. Чехкинята срази германката с 6:3, 6:2 за 55 минути.

ФОТОГАЛЕРИЯ НА МАЧА МОЖЕТЕ ДА ВИДИТЕ ТУК!