Цвети срещу Квитова в борба за място на финала

Най-добрата българска тенисистка Цветана Пиронкова ще играе срещу шампионката от "Уимбълдън" Петра Квитова (Чехия) в повторение на миналогодишния полуфинал на турнира в Сидни с награден фонд 731 хиляди долара. Защитаващата титлата си Пиронкова, която започна от квалификациите, днес постигна 14-а поредна победа в австралийския град след 6:4, 6:1 над друга чехкиня Барбора Захлавова Стрицова.

Поставената под номер 2 Квитова пласира 12 аса, но надделя трудно над участващата с "уайлд кард" представителка на домакините Ярмила Гайдoшова с 4:6, 6:3, 6:4 след малко повече от два часа игра. Гайдoшова пропиля възможност за пробив при 4:3 в третия сет, след което четвъртата в световната ранглиста стигна до обрат със серия от три поредни гейма. 24-годишната Квитова има 14 титли в кариерата си и е заработила над 17 милиона долара от наградни фондове като професионалистка. 182-сантиметровата чехкиня има три победи в четири мача срещу Пиронкова, като успеха на 27-годишната пловдивчанка е с 6:4, 6:3 отново на полуфиналите в Сидни през миналия сезон, когато впоследствие българката стигна до първия и единствен трофей в кариерата си от турнирите на WТА. Двубоят между двете утре ще бъде първи от вечерната сесия на централния корт "Кен Роузуол Арена" и ще започне след 10.00 часа българско време.