Автогол спаси Суонзи срещу "чуковете" (видео)

Отборите на Суонзи и Уест Хам направиха равенство 1:1 в среща от 21-ия кръг на Премиър лийг. Андрю Каръл откри за "чуковете" в края на първото полувреме, но автогол на Марк Нобъл в 74-ата минута подели точките. Гостите бяха без мениджъра си Сам Алърдайс, който е получил белодробна инфекция.

Като цяло мачът на "Либърти Стейдиъм" беше равностоен и резултатът е закономерен. В класирането Уест Хам е 7-и с 33 точки, но вече в 4 поредни двубоя няма победа. Суонзи е на 9-а позиция с 30 точки.

Мениджърът на домакините Гари Монк направи цели 8 промени в състава, който през седмицата разгроми Транмиър с 6:2 за ФА Къп. Атаката се водеше от Бафетимби Гомис, а зад него действаха Нейтън Дайър, Уейн Раутлидж и Гилфи Сигурдсон. Чакащият трансфер в Манчестър Сити Вилфред Бони отсъстваше заради ангажименти с националния отбор на Кот Д'Ивоар, а Джонджо Шелви продължава да изтърпява наказание след червения картон срещу Ливърпул.

За гостите в предни позиции си партнираха Андрю Каръл и Енер Валенсия. Еквадорецът обаче не се беше разписвал в последните 12 мача на "чуковете".

В началото Суонзи започна активно, но постепенно Уест Хам овладя средата на терена. Първият опасен удар към една от двете врати отправи Кевин Нолан след пас на Каръл, но топката профуча над напречната греда. "Лебедите" стигнаха до голово положение чак в 38-ата минута, когато Дайър проби по десния фланг и намери Сигурдсон, но изстрелът на исландеца не затрудни Адриан дел Кастийо. Малко преди почивката Стюарт Даунинг центрира към Каръл, таранът на гостите овладя топката на гърди и с мощен шут опъна мрежата за 0:1. Гомис можеше да изравни секунди по-късно, но стреля неточно с глава.

Суонзи определено доминираше през второто полувреме. Още в 46-ата минута Сигурдсон бе близо до гола, но сантиметри го разделиха от целта. Уест Хам отговори с пропуск на Джеймс Колинс, който се извиси в наказателното поле след центриране на Даунинг, но прати топката в аут. В 63-ата минута Гомис комбинира добре с резервата Марвин Емнес, ала Адриан внимаваше.

Четвърт час преди края домакините изравниха. Гомис стреля с глава след центриране от корнер на Сигурдсон, топката се отби от гредата и рикошира в тялото на Марк Нобъл, който не успя да предотврати влизането й във вратата. След злощастния автогол футболистите на Уест Хам веднага потърсиха начин да си върнат преднината. Даунинг тества рефлекса на Лукаш Фабиански с далечен удар, а след това и Дженкинсън опита да изненада полския страж, който съумя да запази равенството.