Атланта отново спря Кливлънд

Атланта победи Кливлънд за втори път в рамките на по-малко от две седмици, като този път “ястребите” надиграха съперника със 109:101 и записаха победа №23 от началото на сезона в НБА. Гостите бяха без голямата си звезда ЛеБрон Джеймс, който празнуваше рожден ден, но получи почивка заради болки в коляното.

Пол Милсап и Джеф Тийг бяха в основата на успеха на Хоукс, реализирайки съответно 26 и 23 точки. Кайл Корвър отново показа добър мерник от дистанция, завършвайки с 19 точки (5 тройки), а Майк Скот вкара 12 точки като шести човек.

Кайри Ървинг не бе достатъчен на Кливлънд и въпреки че завърши с 35  точки, 9 асистенции, 6 борби и 2 отнети топки, той направи и цели 8 грешки. Тристан Томпсън записа 18 точки и 13 борби, а Джеймс Джоунс завърши с 13 точки.

Домакините бяха без Ал Хорфърд, а в негово отсъствие като титулярен център започна Перо Антич. Изкълчен глезен пък лиши от участие в срещата крилото на Клвилънд Шон Мериън.

Кевин Лав не бе на познатото си ниво и завърши със 7 точки и 7 борби, като напусна срещата в третата част заради проблем в гърба.

Хоукс имат 23 победи и 8 загуби, докато Кливлънд са с 18 успеха и 13 поражения.