Норвегия продължи победната си серия на ЕП по хандбал

Олимпийският шампион Норвегия записа нова победа на Европейското първенство по хандбал за жени. Скандинавките си осигуриха място на полуфиналите, след като надделяха над Полша с 26:24 (11:15) среща от втората групова фаза на надпреварата. Възпитаничките на Торир Хергейрсон изоставаха с 14:18 малко след почивката, но след серия от 8:1 гола те стигнаха до обрат още до средата на второто полувреме, а след това запазиха преднината си до края. Нора Мьорк беше най-полезна за успеха с 11 попадения. Тимът на Норвегия, който е непобеден в турнира досега, е първият сигурен полуфиналист. За второто място на полуфиналите от група "I" ще се борят в пряк сблъсък от последния кръг Дания и Испания. Датчанките се наложиха над домакина Унгария с 23:20 (11:9) и в момента заемат втората позиция с 5 точки. Поражението елиминира унгарките от борбата за разпределението на медалите. Бронзовият медалист от Олимпиадата в Лондон 2012 Испания пък пропиля аванс от 14:9 на почивката и загуби от Румъния с 20:22. Така иберийките са трети с 4 точки и се нуждаят единствено от победа в последния си мач, за да продължат на полуфиналите.

Срещи от предпоследния кръг във втората фаза на Европейското първенство по хандбал за жени в Унгария и Хърватия: