Юнайтед премина класически през катастрофалната защита на Ливърпул за шеста поредна победа (видео)

Манчестър Юнайтед победи с класическото 3:0 Ливърпул на "Олд Трафорд" в 191-ото издание на голямото дерби на английския футбол. Уейн Рууни (12'), Хуан Мата (40') и Робин ван Перси (72') се възползваха от катастрофалната игра на мърсисайдци в защита и донесоха шеста поредна победа на "червените дяволи". Ливърпулци създадоха доста положения в предни позиции, но Рахим Стърлинг и Марио Балотели пропуснаха 4-5 много добри ситуации, като освен това Давид де Хеа отново се отличи с изключителни намеси.

Тинейджърът Джеймс Уилсън започна като титуляр в офанзивната схема на Луис ван Гаал. Робин ван Перси и Уейн Рууни също излязоха за началото, докато Радамел Фалкао остана на скамейката. Джони Еванс, Фил Джоунс и Майкъл Карик бяха централни бранители.

Голямата новина в състава на мърсисайдци бе, че титулярният страж Симон Миньоле, който определено не се намира в добра форма, беше оставен на скамейката, като вместо него започна Брад Джоунс. Рахим Стърлинг стартира на върха на атаката, докато възстановеният от контузия Марио Балотели бе резерва, както и Рики Ламбърт. Филипе Коутиньо и Адам Лалана започнаха по двата фланга. Манчестър Юнайтед - Ливърпул

Ливърпул започна по-активно на "Олд Трафорд" и в първите десетина минути гостите доминираха. В 12-ата минута мърсисайдци пропуснаха чудесна възможност да поведат, след като Адам Лалана изведе много добре Стърлинг, но неговият удар бе спасен от Де Хеа. При ответната атака, една от първите за Манчестър Юнайтед, "червените дяволи" излязоха напред в резултата. Антонио Валенсия преодоля с лекота Лалана и Алън по десния фланг, след което пусна към Рууни, който бе оставен сам и с плътен удар матира Джоунс. В 24-ата минута Стърлинг премина през Джоунс, но и този път Де Хеа изби изстрела на английския национал. Пет минути преди почивката домакините удвоиха аванса си. Йънг се справи с Хендерсън и центрира отляво, Ван Перси отклони към далечната греда, където Мата засече с глава отблизо. Испанецът категорично бе в положение на засада, но тя не бе маркирана. Така домакините се оттеглиха на почивка с аванс от два чисти гола.

За началото на втората част в игра за Ливърпул се появи Марио Балотели, който замени Адам Лалана. В 51-ата минута Стърлинг направи ужасяващ пропуск. Джони Еванс върна топката много непохватно назад, с което изведе бързоногия играч на Ливърпул. Стърлинг премина покрай Де Хеа и стреля по земя в близкия ъгъл, но стражът на Юнайтед успя да се върне и да спаси с крак.

Манчестър Юнайтед - Ливърпул 3:0 В 64-ата минута Ван Перси можеше да покачи на 3:0, след като засече подаване на Валенсия, но ударът му мина встрани от вратата на Джоунс. Малко след това Де Хеа отново се намеси по блестящ начин, като този път вратарят спаси силен шут на Балотели. След намесата на испанеца топката рикошира и в гредата.

В 71-ата минута преднината на домакините стана класическа след поредната груба грешка в отбраната на Ливърпул. Деян Ловрен не успя да изчисти добре едно центриране по земя на Рууни и подаде топката на крака на Мата, който много хитро пусна надясно към Ван Перси. Холандецът вкара топката в опразнения от Джоунс ъгъл.

Осем минути преди края Де Хеа отново отказа Балотели, спасявайки нов удар на италианеца. В 87-ата минута Брад Джоунс също показа класа, избивайки много техничен изстрел на Ван Перси.

Манчестър Юнайтед е на трета позиция с 31 точки - на осем зад лидера Челси. Ливърпул е девети с 21 точки.