Евертън се разходи и падна от Краснодар, Волфсбург размаза Лил (видео)

Английският Евертън загуби с 0:1 домакинството си на Краснодар на "Гудисън парк" в среща, в която мениджърът на "карамелите" Роберто Мартинес реши да даде почивка на почти всички свои титуляри. Домакините подходиха доста високомерно към срещата, след като си бяха осигурили предварително класирането напред в турнира и бяха наказани от своя опонент, който записа първа победа в надпреварата този сезон.

Единственото попадение в срещата отбеляза Рикардо Лаборде в 30-ата минута на мача, възползвайки се от колективна грешка в отбраната на домакините и най-вече на вратаря Жоел Роблес, който първо не успя да го затвори с излизането си, а след това се обърка при удара на колумбиеца и топката влетя в мрежата му. До края на мача домакините имаха териториално предимство, но така и не успяха да застрашат сериозно вратата на Андрей Синицин и да отбележат дори изравнителен гол.

В другия мач от групата германският Волфсбург разгроми с 3:0 като гост френския Лил и изхвърли "кучетата" от турнира, за да се класира на тяхно място. Виейриня изведе "вълците" напред в резултата с гол в добавеното време на първата част.

В средата на второто полувреме Джошуа Гилавоги бе изгонен от игра за два жълти картона. Въпреки това гостите продължиха да играят по-добре от своя опонент и с човек по-малко на терена отбелязаха още два гола във вратата на Винсент Енеяма. Техен автор стана Рикардо Родригес, който бе точен в 65-ата минута и в предпоследната 89-а от дузпа, за да оформи крайното 0:3 на "Стад Метропол".

Евертън - Краснодар 0:1
0:1 - Лаборде (30)

Лил - Волфсбург 0:3
0:1 - Виериня (45)
0:2 - Родригес (65)
0:3 - Родригес (89)