Югоизточна Трета лига: Локомотив (Пловдив) II - Ботев (Пловдив) II

Новак поднесе коледния подарък на Байерн (видео)

Останалият като единствен претендент на Байерн (Мюнхен) за титлата Волфсбург записа изненадващо 1:1 с Падерборн 07 в последната среща от 15-ия кръг на Бундеслигата. Така след този уикенд баварците увеличиха на 9 точки преднината си пред "вълците" на върха и могат да се подготвят за нова рекордно ранна титла. Наред с коледните премии за Бастиан Швайнщайгер и компания ръководството на Байерн трябва да изпрати солиден чек и на вратаря на Падерборн 07 Лукас Крузе, който направи мача на живота си. 31-годишният бивш страж на Борусия (Дортмунд) сътвори поредица от спасявания, включително и дузпа.

Всичко започна като по поръчка за Волфсбург, който успя да поведе с 1:0 след автогол на Рафаел Лопес в 17-ата минута. В 30-ата минута съдията Мануел Грефе отсъди наказателен удар в полза на домакините, но Крузе хвана удара на Иван Перишич. До края на полувремето играчите на Дитер Хекинг удариха и греда, а отделно на няколко пъти стреляха опасно.

Превъзходството на Волфсбург обаче секна в 51-ата минута, когато реферът отсъди дузпа и за новаците в елита, която беше реализирана от Албан Меха.

Малко след това Грефе не посмя отново да посочи бялата точка в полза на Волфсбург след доста спорна ситуация с участието на Бас Дост. Холандският нападател на "вълците" пропускаше най-много и не успя да се възползва от шанса си да измести Ивица Олич в титулярния състав.

За малко в края Волфсбург дори можеше да загуби, след като Марвин Бакалорц излезе на добра позиция, но Диего Беналио отрази.

Тимът на Дитер Хекинг може още в сряда окончателно да се сбогува с шансовете си за нещо голямо, ако загуби точки при гостуването си на Борусия (Дортмунд) в среща от междинния кръг.