Леверкузен не постигна целта си в Португалия (видео)

Бенфика и Байер (Леверкузен) направиха 0:0 в последен мач от група "С" на Шампионската лига. Двубоят беше без значение за португалците, които нямаха шансове да продължат напред, но "аспирините" водеха задочен спор с Монако и Зенит за първата позиция. Нулевото равенство в Лисабон остави германците втори, а успехът на Димитър Бербатов и компания срещу многомилионната селекция на Зенит ги направи победители в групата.

В предишните си 5 мача Бенфика отбеляза само два гола и независимо от резултата днес, нямаше шанс да се добере до третото място. Това, както и предстоящото през уикенда дерби с Порто, накара старши треньора Жорже Жезус да направи сериозни рокади в състава си. Той остави на резервната скамейка някои от титулярите като Талиска и Жардел, а звездата Николас гайтан изобщо не попадна в групата за двубоя. В предни позиции започнаха Дерлей и Лима, а зад тях действаше триото Бебе - Пици - Ола Джон.

Наставникът на гостите от Германия Роджер Шмид също даде почивка на част от основните си футболисти, начело със Щефан Кийслинг и Сон Хюн-Мин. Това позволи на австралийския национал Роби Крюс за първи път да започне като титуляр в Шампионската лига. Той действаше по левия фланг на атаката, отдясно беше Карим Белараби, а мястото на Кийслинг на върха на атаката зае Йосип Дърмич. В защитата пък Себастиан Бьониш беше предпочетен пред Тин Йедвай.

Началото бе по-добро за португалците, които можеха да открият резултата в 11-ата минута, но Лима уцели напречната греда от чиста позиция. Гостите опитваха епизодични атаки, които обаче приключваха някъде пред наказателното поле на Бенфика. Натискът на домакините доведе до поредица от статични положения пред вратата на Байер (Леверкузен), но Бебе и Ола Джон стреляха неточно от добри позиции.

В края на полувремето Лима проби отляво и опита диагонален изстрел, но топката профуча встрани от целта. Като цяло Бенфика доминираше през първите 45 минути, но головите положения пред двете врати бяха твърде малко.

В първите минути след почивката инициативата премина в състава на гостите, но Белараби и Хакан Чалханоолу не успяха да затруднят достатъчно Артур. Това не направи и Роберто Хилберт, който от перфектна позиция шутира покрай гредата.

Постепенно Бенфика поизравни играта, а след направените смени започна все по-лесно да намира пролуки в защитата на гостите. В 73-ата минута Бернд Лено спаси удар на Талиска, а след това и Сесар Енрике Мартинс пропусна да даде аванс на "орлите". В добавеното време Йомер Топрак от гостите получи втори жълт картон и беше изгонен.

БЕНФИКА - БАЙЕР (ЛЕВЕРКУЗЕН) 0:0