Леверкузен и Мьонхенгладбах се оказаха на едно ниво (видео)

Байер (Леверкузен) и Борусия (Мьонхенгладбах) се оказаха еднакво силни и логично не успяха да се победят, завършвайки 1:1 в среща от 15-ия кръг на Бундеслигата. Така двата отбора, считани преди началото като потенциални конкуренти на Байерн (Мюнхен) за титлата, са на 15 точки зад баварците. Ремито на "БайАрена" е шанс за втория Волфсбург да увеличи аванса си пред тях, ако спечели мача си с Падерборн 07, който е по-късно тази вечер.

Байер и Борусия направиха доста открит двубой, в който редица пропуски лиши феновете от повече емоции. Още в 7-ата минута Патрик Херман излезе сам срещу Бернд Лено, но не успя да уцели рамката и така да даде аванс на гостите.

В 18-ата минута обаче домакините излязоха напред след красиво изпълнение на Хакан Чалханоолу, възползвал се от грешно позициониране на вратаря на Мьонхенгладбах Ян Зомер. Попадението е четвърто за турчина в първенство през сезона, но едва първо от игра.

Борусия изравни в 40-ата минута чрез Роел Броуверс, който засече центриране на Торган Азар от корнер. Това е юбилеен гол №2700 за клуба в Бундеслигата изобщо.

През второто полувреме се стигна до няколко чисти възможности и в двете наказателни полета. Броуверс беше главно действащо лице, тъй като първо в 55-ата минута не успя да реализира от около метър, а по-късно спаси чист гол, избивайки топката от краката на Юлиан Бранд.

През идната седмица предстоят да се изиграят последните два кръга от есенния полусезон в германския елит. В тях "аспирините" ще премерят сили с Хофенхайм и Айнтрахт (Франкфурт), а Борусия среща Вердер (Бремен) и Аугсбург.