Радост, но и притеснение за Бербатов (видео)

Отборът на Димитър Бербатов Монако се класира за елиминационната фаза на Шампионската лига, след като победи с 2:0 Зенит (Санкт Петербург), но българинът получи контузия и бе принудително заменен малко след началото на втората част. Все още няма яснота каква точно е травмата на Бербо и колко време ще бъде извън терена. Резултатът бе открит с попадение на Аймен Абденур в 64-ата минута, а в 88-ата минута пък друг защитник - Фабиньо удвои за монегаските и така подпечата успеха на тима.

През първата част Зенит имаше инициативата, докато домакините предпочитаха да се опитат да действат опасно на контраатака, но до чисти голови положения пред една от двете врати не се стигна. След почивката обаче Монако тръгна по-смело напред и в 53-ата минута Бербатов можеше да открие, след като получи пас от Яник Ферейра Караско, но ударът му бе блокиран от бранител. Няколко минути по-късно обаче Митко поиска смяна и бе заменен от Антони Мартиал.

Така се стигна до  64-ата минута, когато Монако успя да стигне до гол. Ферейра Караско центрира от фаул и бранителят Абденур вкара с глава. В следващите минути Зенит се опита да тръгне по-настъпателно напред в търсене на обрат, но не застраши Даниел Субашич. Така две минути преди края след една контраатака Фабиньо се оказа очи в очи с вратаря и успя да прокара топката между краката му, за да оформи крайното 2:0.

По този начин Монако се класира за следващата фаза на надпреварата като първи в Група "С". Монегаските приключват с актив от 11 точки - една повече от втория Байер (Леверкузен). Любопитен факт е, че Монако допусна само един гол във вратата си от всички шест мача от груповата фаза. Зенит пък ще продължи европейското си участие в Лига Европа, завършвайки трети със седем точки. Последен е Бенфика, който напуска европейската сцена с пет точки.