Бетис остана на крачка от чудото

Втородивизионният Бетис показа дух и беше на път да направи феноменален обрат срещу Алмерия, след като 10 минути преди края губеше с 0:4. В оставащото време севилци нанизаха три гола, но все пак отстъпиха с 3:4 в първа среща от 1/16-финалите в турнира за Купата на Краля.

Началото беше повече от кошмарно за домакините. Хосе Мануел Ортис - Мане и Теерасил Дангда осигуриха солиден аванс на Алмерия още до 6-ата минута. В 30-ата Кике Гонсалес направи резултата 0:3, а малко след почивката Едгар съвсем отчая феновете на "Бенито Вийямарин".

Вместо да се предадат, домакините се втурнаха с всички сили в атака и в последните минути пред вратата на Алмерия вреше и кипеше. Ветеранът Рубен Кастро и Дамиен Перкис върнаха две попадения, а в 90-ата минута Хорхе Молина вкара и трети гол за "зелено-белите", но за повече нямаше време.

БЕТИС - АЛМЕРИЯ 3:4