Алмерия довърши Бетис

Отборът на Алмерия се класира за осминафиналите в турнира за Купата на краля след нов успех срещу втородивизионния Бетис. Първата среща между двата тима в Севиля завърши 4:3 за Алмерия, след като домакините губеха с 0:4, но показаха характер и бяха много близо до изравняването. Днес обаче "вердибланкос" не успяха да се противопоставят на съперника от Примера и отново отстъпиха, този път с 1:2.

Резултата откри Мичел в 59-ата минута, а в 75-ата нападателят от Буркина Фасо Джонатан Зонго покачи на 2:0. Гостите от Бетис пак се активизираха в края на мача в 78-ата минута Дамиен Перкис върна едно попадение, но това беше всичко и севулци отпаднаха с общ резултат 4:6.

АЛМЕРИЯ - БЕТИС 2:1
1:0 Мичел (59)
2:0 Зонго (75)
2:1 Перкис (78)

* Алмерия продължава напред с общ резултат 6:4