Алексис Санчес отново герой за Арсенал в дербито със "светците" (видео)

Чилийският нападател Алексис Санчес за пореден път този сезон се превърна в герой за отбора на Арсенал и донесе победата с 1:0 на отбора на Арсен Венгер срещу третия в класирането на Висшата лига Саутахамптън на "Емиратс". Пристигналият през лятото от Барселона нападател прати топката в мрежата на Фрейзър Форстър минута преди изтичането на редовните 90, за да донесе успеха на "артилеристите" в определено труден за тях мач, в който липсваха особено много чисти положения пред двете врати. Той бе оставен напълно непокрит от бранителите на Саутхамптън на десетина метра от вратата и след пас на Аарън Рамзи донесе победата на своя отбор.

Макар да създаде няколко положения пред вратата на Форстър, Арсенал бе далеч от познатото си ниво и успехът срещу "светците" бе особено трудно изкован. Тимът на Роналд Куман пък се оттегли победен във второ поредно дерби срещу фаворит за челните места в рамките на по-малко от седмица, след като през уикенда бе разбит у дома от Манчестър Сити. За "светците" програмата няма да става по-лека, след като на "Сейнт Мери" предстои да гостува Манчестър Юнайтед. Арсенал пък се изкачи до шестото място в класирането след втора поредна минимална победа с 1:0 и вече може да гледа към лидерските места, след като се доближи само на три точки от днешния си опонент, който е в тройката.

Гостите, които преди двубоя загубиха основен полузащитник в лицето на Морган Шнайдерлин, още преди изтичането на половин час игра трябваше да се лишат от услугите на още един свой важен халф, след като Джак Корк получи контузия и трябваше да бъде принудително заменен от бранителя Мая Йошида. Въпреки това преди почивката възпитаниците на Роналд Куман ограничиха възможностите на своя опонент да пресира в средата на терена и да създава положения пред Фрейзър Форстър. Все пак Дани Уелбек имаше възможност да открие резултата, но стреля встрани от вратата от чиста позиция. За гостите Грациано Пеле би над вратата от воле при най-добрата голова ситуация за Саутхамптън.

След почивката Арсенал постепенно наложи натиск и Форстър трябваше да се намесва решително при удари с глава на Дани Уелбек и на Оливие Жиру, който се озова на много чиста позиция в 88-ата минута. Английският национал на вратата на Саутхамптън обаче капитулира минута по-късно, когато защитниците пред него изпуснаха Алексис Санчес и той получи топката от Аарън Рамзи, за да дари победата на своя тим.

По този начин лондончани дублираха успеха си от уикенда над Уест Бромич и вече гледат все по-уверено и по-нагоре в таблицата. Саутхамптън пък продължи тенденцията да няма победа като гост на Арсенал в историята на английската Висша лига и се отдалечи от откъсващите се напред фаворити за титлата Челси и Манчестър Сити, след като записа втора поредна загуба.