Ливърпул обърна Лестър и взе втора поредна победа (видео)

Тимът на Ливърпул постигна втора поредна победа в английската Висша лига, след като осъществи пълен обрат при гостуването си на Лестър и спечели с 3:1 на "Кингс Пауър Стейдиъм". Възпитаниците на Брендън Роджърс изоставаха в резултата след автогол на Симон Миньоле в 21-ата минута, но демонстрираха борбеност и дух, за да стигнат до обрат и победа. Адам Лалана изравни резултата в 26-ата минута, а след почивката капитанът Стивън Джерард (54) и Джордан Хендерсън (83) донесоха победата на "червените". С нея отборът се върна в горната половина на таблицата, откъдето бе изпаднал заради четирите поредни загуби през ноември. Лестър пък се свлече на последното 20-о място в класирането, след като допусна седмо поражение в последните си девет двубоя.

След по-добри първи минути за гостите, Лестър бе отборът, който получи първата чиста голова ситуация за откриване на резултата. Симон Миньоле допусна поредната си груба грешка пред своята врата и подари топката на Естебан Камбиасо. Аржентинецът като по чудо не уцели празната рамка и пропусна невероятния шанс да даде аванс на "лисиците".

Само минута по-късно обаче домакините все пак откриха резултата в своя полза. Джейми Варди остана очи в очи със Симон Миньоле след добра комбинация на своя тим, но белгийският вратар спаси удара му. До отбитата топка обаче първи стигна Леонардо Уйоа, който я задържа в игра и стреля мощно. Топката срещна гредата зад Миньоле, а оттам рикошира в тялото му и влезе в мрежата за 1:0. В крайна сметка попадението бе зачетено като автогол на стража.

Едва четири минути обаче бяха необходими на Ливърпул да се върне в мача. Адам Лалана изравни с мощен удар от воле, след като Уес Морган не успя да изчисти с глава центриране на Лукаш Лейва и топката попадна на крака на бившия футболист на Саутхамптън, който от въздуха я прати в мрежата на Каспер Шмайхел за 1:1.

Втората част започна с домакински натиск. Футболистите на Найджъл Пиърсън опитаха да притисна съперника, но освен териториален натиск, не успяха да сътворят нищо пред вратата на Миньоле. За сметка на това Ливърпул бе този, който успя да отбележи. В 54-ата минута Стивън Джерард достигна до една отбита топка от страна на защитата на домакините и с прецизен удар от 15-на метра я прати в мрежата за 1:2.

В 64-ата минута домакините останаха и с човек по-малко на терена, след като Уес Морган сбърка една топка в отбрана, а след това задържа откъсващия се зад гърба му Рики Ламбърт и бе отстранен с директен червен картон. В 73-ата минута гостите претендираха и за дузпа в своя полза, след като Джерард се откъсна сам срещу Шмайхел и падна в наказателното поле, но Лий Мейсън прецени, че не е имало достатъчно сериозен контакт, за да бъде присъдено най-тежкото наказание.

Все пак седем минути преди края Ливърпул нанесе трети и решителен удар по своя съперник. Джерард изведе Рахим Стърлинг в наказателното поле при добра контраатака на гостите. Топката бе отклонена от бранител на домакините и изненада вратаря Каспер Шмайхел, който я изпусна пред себе си. Стърлинг отклони с пета към намиращия се на празна врата Джордан Хендерсън и халфът нямаше друг избор пред себе си, освен да запише името си сред голмайсторите.

С трите точки Ливърпул се изкачи до осмото място във временното класиране с актив от 20 т., колкото имат още Арсенал, Тотнъм и Нюкасъл. Лестър пък остана на последното място в подреждането с 10 точки, след като има само две в последните си 9 двубоя, откакто победи в знаменит мач Манчестър Юнайтед с 5:3.