Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16) 0:1

Тренто с 5-а поредна победа в Суперлигата, силно включване на Братоев (ВИДЕО + ГАЛЕРИЯ)

Волейболният шампион на Италия Диатек (Тренто), където играе националния разпределител на България Георги Братоев, постигна 5-а поредна и общо 10-а победа от началото на сезона в местната Суперлига. Момчетата на българския треньор Радостин Стойчев обърнаха и надиграха вкъщи Джи Груп (Монца) с 3:1 (20:25, 25:23, 25:21, 25:23) в мач на 12-ия кръг, игран снощи пред около 2500 зрители в зала "Пала Тренто".
Тренто с 5-а поредна победа в Суперлигата, силно включване на Георги Братоев
По този начин трентинци останат на 3-о място във временното класиране с 27 точки след 10 победи и 2 загуби. В следващия 13-и кръг шампионите от Тренто са гости на Тонацо (Падуа). Срещата е чак на 17 януари (неделя) от 19,00 часа българско време.
Първият гейм на срещата започна малко по-добре за гостите от Монца, които успяха да поведат с 5:2 след атаки на бразилския диагонал Ренан Буяти и Андреа Галиани. Последва равенство при 6:6 след ас на Даниеле Мацоне и контра на словенския национал Тине Урнаут. Шампионите от Тренто даже успяха да дръпнат при 12:10 след контра на Филипо Ланца и ас на аржентинския център Себастиан Соле. Волейболистите на Монца не се притесниха, изравниха при 14:14 и даже отново дръпнаха при 18:16 след нови силни изяви на Ренан. Радо Стойчев поиска тайм-аут, но въпреки това Монца продължи да води в резултата и взе спокойно гейма с 25:20 след ас на Якопо Бото и контра през центъра на Томас Берета. Трентинци опитаха да реагират в началото на втората част, но Монца отново поведоха с 5:3 и 9:7. Постепенно домакините успяха да изравнят при 13:13 след две блокади и атака на гръцкия диагонал Митар Джурич и дори да дръпнат със 17:13 след грешки в атака на Бото и Ренан от гостите. Монца стигна до ново равенство при 19:19 благодарение на серия от сервиси на Ренан, но в крайна сметка Тренто затвори гейма в своя полза при 25:23 след нова успешна атака на Урнаут и поредна грешка в нападение на Ренан.
В началото на третия гейм Тренто поведе с 5:3 след атаки на Митар Джурич и Филипо Ланца, но след това допусна изравняване при 8:8 благодарение на Андреа Галиани. Монца даже дръпна с 12:10 след грешка на Джурич. Трентинци моментално реагираха и обърнаха до 15:12 в своя полза като се възползваха от грешките на съперника. Разликата нарасна до 19:15 след мощна атака на Ланца и отлична блокада на разпределителя Симоне Джианели. Последва отпускане в редиците на домакините и стопяване на разликата до 21:20. Все пак шампионите стигнаха до геймбол при 24:20 след нова атака на Джурич и ас на Тине Урнаут, за да спечелят с 25:21 и да поведат с 2:1. Четвъртата част стартира отлично за гостите от Монца, които поведоха с 5:3 и 10:6 след серии от сервиси на Ренан и белгийския национал Пиетер Верхеес. Монца запази преднината си до 16:11, когато в игра за Тренто на сервис влезе Георги Братоев. Българският разпределител направи супер серия от 7 начални удара и с помощта на Митар Джурич в атака Тренто обърна до 18:16 в своя полза. Въпреки усилията на Монца, домакините запазиха крехката си преднина и спечелиха гейма с 25:23 след отлична блокада на Братоев, а с това и мача с 3:1.
Най-полезен за трентинци отново стана Митар Джурич с 21 точки (3 блока и 51% ефективност в атака), а капитанът Филипо Ланца добави още 16 точки (2 блока, 47% ефективност в атака и 24% перфектно посрещане) за победата.
Георги Братоев, който се включи силно като резерва в третия и четвъртия гейм се отчете с 2 точки (1 блок и 1 ас) за успеха. За тима на Монца над всички бе Ренан Буяти със страхотните 31 точки (4 блока, 2 аса и 46% ефективност в атака), но и неговите усилия не бяха достатъчни за успеха.
ДИАТЕК (ТРЕНТО) - ДЖИ ГРУП (МОНЦА) 3:1 (20:25, 25:23, 25:21, 25:23)
ТРЕНТО: Симоне Джианели 1, Митар Джурич 21, Тине Урнаут 8, Филипо Ланца 16, Даниеле Мацоне 5, Себастиан Соле 9 - Масимо Колачи-либеро (Олег Антонов, Карло Де Анджелис, ГЕОРГИ БРАТОЕВ 2)
Старши-треньор: РАДОСТИН СТОЙЧЕВ
МОНЦА: Никола Далдело, Ренан Буяти 31, Якопо Бото 13, Андреа Галиани 11, Пиетер Верхеес 10, Томас Берета 6 - Марко Рицо-либеро (Андреа Сала, Марио Меркорио, Томас Русо 2)
Старши-треньор: Оресте Вакондио.