С много късмет Манчестър Сити излезе на върха поне за ден (видео)

Вицешампионът Манчестър Сити победи с 2:1 Суонзи на "Етихад Стейдиъм", благодарение на което излезе на върха във временното класиране поне за ден. Успехът за "гражданите" дойде с голяма доза късмет, след като победният гол бе реализиран в добавеното време от Келеши Иеанашо. Преди това Вилфред Бони бе извел домакините в 26-ата минута, а Бафетимби Гомис изравни в 90-ата. Голям принос за това Сити да спечели трите точки имаше и Джо Харт, който направи няколко много важни спасявания.

Мениджърът на Манчестър Сити Мануел Пелегрини бе решил да остави Кевин де Бройне на скамейката за началото. Бакари Саня, Хесус Навас и Вилфред Бони започнаха като титуляри за "гражданите". Анхел Ранхел,  Федерико Фернандес и Джак Корк стартираха за "лебедите".

В 5-ата минута гостите имаха реален шанс да шокират "Етихад", след като Раутлидж се оказа зад гърба на отбраната и нанесе удар, но Харт изби с крак. Двайсетина минути по-късно Бони наказа бившия си клуб. Нападателят засече с глава центриране от корнер на Навас, давайки аванс на "гражданите". Много скоро след това Суонзи бе близо до изравняването. Аю отклони с глава центриране на Сигурдсон от фаул, но топката мина над гредата.

Пет минути след началото на втората част Туре Яя стреля много опасно от пряк свободен удар, но Фабиански успя да избие. Последва нова добра намеса на Джо Харт, който спаси в ситуация, в която Сигурдсон се озова очи в очи с него. И отново английският национален страж бе на висота в 60-ата минута, когато боксира нов удар от фаул на Сигурдсон.

В 86-ата минута топката все пак се озова във вратата на Харт след поредния удар на Сигурдсон. Попадението обаче бе отменено заради нарушение на Гомис, който преди това протегна крак и имаше контакт с вратаря.

В 90-ата минута обаче стражът на домакините нямаше никакъв шанс, след като Гомис нахлу отдясно и със страшна сила стреля в близкия ъгъл - 1:1. Изравняването бе напълно заслужено, но гостите не успяха да го запазят. Във втората минута на добавеното време удар на Туре Яя рикошира в гърба на Келеши Иеанашо и излъга Фабиански, носейки щастливо победата на домакините.

Манчестър Сити излезе на първо място с актив от 32 точки, колкото има и Лестър. "Лисиците" играят с Челси в понеделник, а утре е двубоят на Арсенал, който при победа може да измести "гражданите" от първото място. Суонзи е 15-и.