Арсенал завърши перфектната седмица на върха, Жиру с юбилеен гол (видео)

Отборът на Арсенал завърши перфектната си седмица, в която изпълни по перфектен начин невъзможната на пръв поглед мисия да се класира на 1/8-финалите в Шампионската лига с класическа победа 3:0 при гостуването си на Олимпиакос, с нова победа далеч от дома, изкачила отбора на първото място в класирането на Висшата лига. Възпитаниците на Арсен Венгер се поздравиха с успех 2:0 при визитата си на Астън Вила в Бигмингам и по този начин изместиха Манчестър Сити от първата позиция в класирането на Премиър лийг. Оливие Жиру, който през седмицата задмина Денис Бергкамп по голове за Арсенал в европейските клубни турнири, днес отбеляза своя юбилеен 50-и гол в английската Висша лига с екипа на отбора от "Емиратс Стейдиъм".

Именно Оливие Жиру откри резултата от дузпа след само осем минути игра на "Вила Парк". Френският нападател прати Брад Гузан в другия ъгъл, след като преди това Алън Хътън събори Тио Уолкот в наказателното поле и реферът Кевин Френд посочи бялата точка.

Аарън Рамзи удвои аванса на гостите в 38-ата минута след отлична контраатака на своя отбор. След отлична акция на гостите трима футболисти на Арсенал се озоваха сами срещу Брад Гузан. Месут Йозил подаде към Рамзи, който бе на празна врата и безпроблемно отбеляза, за да удвои аванса на тима си.

След почивката домакините подобриха играта си, но трудно отправяха точен удар във вратата на Петер Чех. За целия мач "виланите" отправиха 18 удара по посока на вратата на съперника, но на Чех се наложи да прави само две спасявания, защото толкова бяха точните изстрели на домакините. В същото време Арсенал демонстрира отлична организация в защита, а можеше и да стигне до трети гол, но резервата Алекс Окслейд-Чембърлейн тресна лявата греда зад Брад Гузан с удар по диагонала.

Това обаче не помрачи перфектната неделя за отбора на Арсенал, който записа трета поредна победа в рамките на осем дни и втора поредна в шампионата. Трите точки изкачиха лондончани на върха с актив от 33, една повече от Манчестър Сити. Астън Вила пък продължава да има мизерния актив от шест точки, а серията без победа за бирмингамци вече набъбна до 15 мача.