Миланов и ЦСКА (М) се провалиха срещу последния в Русия (видео)

Лидерът в класирането на руското първенство ЦСКА (Москва) направи нова грешна стъпка. В трети пореден мач в Премиер Лигата "армейците" не могат да запишат победа. След пораженията от Краснодар и Криля Советов в предишните две срещи, днес московчани стигнаха само до 1:1 при гостуването си на последния в подреждането Анжи. Срещата бе от 17-ия кръг, а българският халф на "армейците" Георги Миланов започна на пейката, но се появи в игра на мястото на Зоран Тошич в 65-ата минута. Българинът обаче не помогна с нищо на тима си.

ЦСКА (Москва) изигра много слаб мач и освен гола не създаде почти нищо интересно пред противниковата врата. Кирил Набабкин (10) бе точен за столичани, а Иля Максимов порази вратата на Игор Акинфеев десет минути след почивката.

Възпитаниците на Леонид Слуцкий не успяха да се възползват от грешната стъпка на Зенит вчера. Питерци претърпяха тежко поражение с 1:4 при гостуването си на Терек (Грозни) и в момента са едва четвърти в класирането с 29 точки. ЦСКА (М) продължава да е лидер с 37, пред Ростов с 31 и Локомотив (Москва) с 30. Ростов и "железничарите" все още не са изиграли срещите си от кръга. Анжи остава на последното 16-о място, като вече е с 12 точки. С точка повече е Мордовия на 15-ата позиция, а 13-и и 14-и са съответно Кубан и Уфа с по 15 точки.

А мачът започна перфектно за гостите. В 10-ата минута Ахмед Муса пусна извеждащ пас към включилия се в атаката на гостите ляв бек Кирил Набабкин и с удар отблизо крайният бранител изпрати топката във вратата на стража на Анжи Евгений Помазан.

През второто полувреме обаче нещата се объркаха за водения от Леонид Слуцкий тим. В 55-ата минута отбраната на "армейците" изпусна в наказателното поле Иля Максимов и той с шут отблизо опъна мрежата зад Игор Акинфеев - 1:1.

Малко след това, в 62-ата минута, Георгий Тигиев от Анжи падна в наказателното поле на столичани и останаха съмнения за дузпа, но такава не бе отсъдена от рефера Сергей Лапочкин.

Въпреки че гостите изглеждаха беззъби в атака, в шестата минута на добавеното време те имаха чудесен шанс да се доберат до победата, но резервата Кирил Панченко не успя да нанесе голов удар след центриране отдясно и "армейците" загубиха 2 ценни точки.