Нищо ново - Анжи пак победи в Москва (видео)

Анжи направи важна крачка към спасението си с много ценна победа при гостуването на Динамо (Москва). Отборът от Махачкала се наложи с 2:1 над тима на Андрей Кобелев и се измъкна от дъното на класирането, оставяйки там Мордовия.

Интересното е, че това е едва третата победа на Анжи през сезона, като и трите са постигнати в столицата. Преди да повалят Динамо, "жълтите" се справиха със Спартак (Москва) и Локомотив (Москва).

Динамо беше по-добрият отбор в първите минути и притисна съперника в неговата половина. Козлов пропусна да открие резултата, след като бранител на гостите блокира удара му в последния момент, но в 18-ата минута именно десният бек на московчани се оказа в прегръдките на съотборниците си. Голяма заслуга за гола има Александър Ташаев, който показа скоростна техника по фланга и с перфектно центриране намери връхлитащия в наказателното поле Козлов.

Динамо напълно владееше иницитивата до почивката и можеше да си осигури по-солиден аванс, но неточни удари към вратата на Евгений Помазан отправиха Максим Кузмин и Павел Погребняк. Стражът на домакините Владимир Габулов трябваше да се намесва по-сериозно само веднъж, избивайки изстрел на Батраз Хадарцев.

Втората част започна коренно различно. Само за една минута футболистите на Анжи отбелязаха два гола и направиха пълен обрат. Първо Лоренцо Ебесилио изравни с мощен шут от границата на наказателното поле, а след изпълнението на центъра гостите организираха ново нападение, при което Максимов се освободи от трима защитници и спокойно насочи топката във вратата за 1:2.

До края на мача домакините положиха много усилия, за да се доберат поне до равенството, но не успяха и завършват годината на 9-о място в таблицата, с едва 4 победи.