Любомир Минчев: Доволен съм от старанието на играчите

Старши треньорът на Берое Любомир Минчев заяви, че е доволен от представянето на играчите при победата с 80:70 точки над Левски 2014 в мач от седмия кръг на Националната баскетболна лига. Победата е четвърта поредна за старозагорци този сезон и първа в историята на сблъсъците на двата тима в НБЛ. "Доволен съм много от победата, от старанието на играчите, въпреки че имаше момент, в който попаднахме в дупка. Мисля, че имахме и късмет, особено в третата четвърт. Тогава първо водихме сериозно, а след това съперникът поведе с пет точки. Ние обаче успяхме да се върнем в края на частта и не позволихме да получат предимство. След това срещу зоновата ни защита те просто нямаха успех", заяви Минчев.

"В състава на съперника има добри и опитни играчи и освен, че ние се старахме и пазихме добре, имахме и шанс. Защото имаше няколко отворени стрелби, които Левски просто не можаха да реализират. Персонални оценки не обичам да давам, но се радвам, че всеки който пусна на полето допринася за успеха. Предпочитам по този начин да ми бъде трудно, отколкото както беше в началото на сезона когато пусках играчи от пейката, но те нямаха принос. Тогава се чудя кого да пусна в игра. Затова се радвам, че Тенчо Тенчев се справи добре в тази роля. Миналата седмица Ники Николов пък се включи добре. Когато е така на треньора му е доста по-лесно", добави пред beroebasket.com наставникът на Берое.