Берое зарадва Стара Загора с победа над Левски 2014

Отборът на Берое (Стара Загора) постигна нова победа в Националната Баскетболна Лига, след като тази вечер се наложи при домакинството си на Левски 2014 с 80:70 в среща от VII кръг на родното първенство.

Аштън Мур и Тихомир Желев вкараха по 15 точки за победителите, Тенчо Тенчев добави 13 точки, а Станислав Ваклинов записа срещу името си „дабъл-дабъл” – 12 точки и 12 борби.

Павел Иванов и Христо Николов вкараха по 18 точки за столичани, като Гларуса овладя и 10 борби, а Алекс Симеонов приключи със 17 точки.

Срещата започна равностойно и след малко повече от три минути игра резултатът беше равен – 8:8. Последва силна серия за Берое, с която домакините успяха да поведат със седем точки след първите десет минути – 24:17. Разликата стана двуцифрена в началото на втория период след точна стрелба на Гари за 29:19, като до почивката старозагорци удържаха натиска на съперника си и след 20 минути резултатът бе 44:35.

В минутите след почивката възпитаниците на Николай Господинов подобриха значително представянето си, а Иванов и Николов демонстрираха почти безпогрешен мерник в нападение и Левски 2014 стигна до равенството – 58:58. Вместо да продължат добрата си серия, столичани отстъпиха инициативата и това бе моментално изпозлвано от Берое в началото на последната четвърт.

Старозагорци имаха нужда само от няколко минути, за да стигнат до двуцифрен аванс в своя полза, като този път момчетата на Любо Минчев запазиха концентрация до последния съдийски сигнал и се поздравиха с победата – 80:70.

Берое – Левски 2014 80:70 (24:17; 20:18; 14:23; 22:12)

Берое: Барнс 3, Мур 15, Гълъбов, Желев 15, Раднев 4 (Тодорович 8, Н.С.Николов, Гари 7, Тенчев 13, Ваклинов 12, Русев, Карамфилов 3)

Левски 2014: Симеонов 17, Лейзър 8, Иванов 18, Николов 18, Петков 3 (Хаджирусев, Милутинович 6, Ивков, Минчев, Аврамов)