ПСЖ показа какво може, но първото място ще е за Реал (видео)

Реал Мадрид победи Пари Сен Жермен с 1:0 в дербито от група "А" на Шампионската лига. Този резултат, в комбинация с убедителния успех на Шахтьор (Донецк) срещу Малмьо, осигури на кралския клуб място на осминафиналите още след четвъртия кръг в груповата фаза, а почти сигурно ще направи тима на Рафаел Бенитес и краен победител в групата. Куриозен гол на резервата Начо Фернандес донесе трите точки на мадридчани, но не това бе най-впечатляващото в срещата на "Сантиаго Бернабеу". ПСЖ тотално надигра Кристиано Роналдо и компания и то по начин, който много рядко може да се види. Парижани изпуснаха 7-8 стопроцентови положения пред вратата на Кейлор Навас, а върхът на малшанса бе изстрелът на Анхел ди Мария в гредата малко преди края на редовното време.

За ПСЖ това бе първа загуба в официален мач от началото на сезона и основна вина за нея носи Единсон Кавани, който направи няколко непростими пропуска. Реал пък все още няма поражение след това от Ювентус с 1:2 в полуфиналите на Шампионската лига през пролетта, а през настоящата кампания отборът е инкасирал само 4 попадения във вратата си.

Хамес Родригес се завърна в гигра за мадридчани след близо два месеца отсъствие заради травма. Колубмецът бе оставен на пейката, но влезе след почивката. В предни позиции Рафаел Бенитес заложи на Кристиано Роналдо, Хесе Родригес и Иско, а Тони Кроос, Каземиро и Лука Модрич си партнираха в средата на терена. В стартовите 11 бе и Серхио Рамос, който не игра срещу Лас Палмас през уикенда и беше заменен от Начо Фернандес.

Наставникът на гостите Лоран Блан разчиташе на най-доброто, с което разполага. Анхел ди Мария бе титуляр срещу бившия си отбор, а нападението на парижани водеха Златан Ибрахимович и Единсон Кавани. В защитата се появи Давид Луис, който доскоро беше контузен. Бразилецът действаше рамо до рамо със сънародника си Тиаго Силва.

В началото по-активни бяха футболистите на ПСЖ и Кавани имаше възможност да открие резултата. Уругваецът обаче се засуети в наказателното поле и в крайна сметка не можа да отправи удар. В 10-ата минута се стигна до неприятен сблъсък между Иско и Серж Орие, след който главата на испанеца трябваше да бъде превързана, но той се върна в игра и продължи мача. Това не можа да направи Марко Верати, след като получи травма в глезена. На мястото на италианския национал влезе Адриен Рабио.

В 21-ата минута хубава атака на ПСЖ по десния фланг завърши с пас към Блес Матюиди, но неговият изстрел не затрудни Кейлор Навас. Секунди по-късно дойде и първото чисто положение в двубоя. Ибрахимович беше оставен свободен около наказателното поле и опита фалцов удар, но за негово съжаление топката мина на сантиметри от дясната греда. Ди Мария също опита да изненада Навас и като цяло ПСЖ беше далеч по-дейният отбор до средата на полувремето.

В 26-ата минута Роналдо стреля от фаул, но топката се отби от стената и стана лесна за Кевин Трап. В 29-ата подобен шанс се откри и пред Ибра. Неговият удар бе много опасен, но все пак излезе в аут.

Преди почивката една принудителна смяна направи и Бенитес. Контузия получи Марсело, а мястото му в лявата част на защитата зае Начо. Именно той откри резултата в 35-ата минута от една ситуация, която наглед не носеше никаква заплаха за вратата на ПСЖ. Начо не остави топката да излезе в корнер, след като Тиаго Силва блокира удар на Кроос, и в опита си да центрира успя да изненада неподготвения Трап.

След този гол, паднал противно на логиката, гостите продължиха да доминират и изстрел на Рабио срещна гредата, а после сантиметри не достигнаха на Ибрахимович да засече остро центриране на Максуел.

Реал организира първата си наистина стойностна атака чак в добавеното време на първата част, но Трап спаси удара на Иско, а веднага след това Кавани се озова очи в очи с Кейлор Навас, но вместо да изравни, се опита да стреля прекалено технично и се провали.

Второто полувреме отново започна с натиск на ПСЖ и удар на Ди Мария, който не попадна в очертанията на вратата. Парижани все по-яростно атакуваха, а Бенитес смени неефективния Хесе с Лукас Васкес, който трябваше да внесе повече стабилност в средата на терена.

В следващите минути действията се водеха основно в средата на терена, а защитата на Реал не допускаше опасности пред Навас. Четвърт час преди края Иско овладя топката в наказателното поле, но Кевин Трап изби силния му удар в корнер.

Блан реши да хвърли всичко в атака и смени Матюиди с Лукас Моура, който се включи много активно. В 78-ата минута Ди Мария опита да изненада Кевин Трап директно от ъглов удар и не беше далеч от истината. В 81-ата много добра комбинация на Реал освободи позиция за Кроос, но и този път Трап бе на мястото си.

Последната възможност за гостите дойде малко преди края на мача, когато Ди Мария майсторски стреля от пряк свободен удар, но топката срещна напречната греда.

По този начин френският тим остана на второ място в групата и ако не стане някакво чудо в оставащите два кръга, ще има по-труден съперник на осминафиналите.

РЕАЛ МАДРИД - ПСЖ 1:0 (1:0)
1:0 Н. Фернандес (35)