Празненства във Велико Търново за 100-годишнината на Етър

Нова лекция на ПСЖ, Ибра вече води при стрелците (видео)

Френският шампион Пари Сен Жермен продължава да мачка своите противници в Лига 1. Тимът на Лоран Блан разби с 5:0 Тулуза в мач от 13-ия кръг на първенството пред пълните трибуни на "Парк де Пренс" и постигна своя седми пореден и общо 11-и успех за сезона. Шведската звезда Златан Ибрахимович (18, 75) се отчете с два гола, които го изведоха на върха при голмайсторите на първенството с девет попадения. Интересното е, че те са отбелязани в последните седем срещи, а той е изиграл общо осем двубоя в шампионата.

Преди това Анхел ди Мария откри в 6-ата минута, а резервите Лукас Моура (66) и Есекиел Лавеци (78) също отбелязаха по един гол.

Шампионите имат актив от 35 точки, като преднината им пред Лион, който има и мач по-малко, вече е 13 точки.

Звездите на Блан бяха мотивирани да спечелят след загубата на "Сантиаго Бернабеу" от Реал Мадрид с 0:1 в Шампионската лига през седмицата, при която обаче показаха добра игра. Така още в 6-ата минута Ди Мария изпълни фаул от над 30 метра, Тиаго Мота опита да играе с топката, но това само заблуди вратаря Али Ахамада и топката влезе в мрежата. Голът бе четвърти за аржентинеца в първенството.

Десет минути по-късно Ибрахимович с глава удвои след грешка в защитата на Тулуза, при която защитник му върна топката на празна врата и за шведа беше детска игра да вкара своя осми гол.

През втората част отново само един отбор диктуваше събитията. Единсон Кавани и Ди Мария бяха заменени от Лавеци и Моура в 64-ата минута. Бразилецът се разписа само 120 секунди след това с глава, след което проби през центъра, преодоля няколко защитници и стреля силно, а Ахамада изби, но при добавката Ибра вкара своя 9-и гол, като изпревари Миши Батшуай от Олимпик Марсилия, който е с 8 попадения, но вкарани в 12 мача.

Три минути по-късно Ибра с фантастичен пас намери Лавеци, който остана очи в очи със стража на гостите и вкара своя втори гол.

След паузата ПСЖ гостува на Лориен.

Загубата пък бе 6-а за гостите, които изравниха най-черната си серия от 12 мача без победа в Лига 1. Тимът е на 19-о място с девет точки.