Шахтьор се разправи с Малмьо (видео)

Отборът на Шахтьор (Донецк) разби с 4:0 шведския шампион Малмьо в четвъртия мач на двата отбора от Група "А" на Шампионската лига. Така украинците си върнаха на тима от Сконе за поражението с 0:1 преди две седмици. Играчите на Мирча Луческу нямаха особени проблеми със съперника и с попадения на Олександър Хладкий, Дарио Сърна, Едуардо и Алекс Тейшейра взеха важна победа в преследването на третото място в групата, което ще им даде право на участие в Лига Европа през пролетта.

Резултатът бе открит в 29-ата минута, въпреки че още от началото на срещата Шахтьор показа, че няма да се примири с нищо друго освен успеха. При една грешка в защитата на Малмьо топката стигна до Азеведо, който центрира към Хладкий, който от своя страна стреля с глава. Първият удар бе спасен от Юхан Виланд, но при добавката нападателят нямаше как да сбърка.

В началото на втората част домакините стигнаха до удвояване на резултата. Алекс Тейшейра нахлу в наказателното поле, където бе спрян непозволено от Кари Арнасон и съдията отсъди дузпа, която Дарио Сърна реализира. Скоро резултатът набъбна на 3:0 Един удар на Бернард извън наказателното поле бе отклонен с глава от Едуардо и влезе в мрежата на Виланд. В 73-ата минута вече беше 4:0 в полза на Шахтьор. Нова грешка в отбраната на гостите позволи на Сърна да напредне към наказателното поле и да намери Тайсон. Ударът на бразилецът бе спасен, но при добавката с глава на Тейшейра голът бе неизбежен. До края на мача домакините можеха да вкарат и още попадения на пощадиха шведите. В самия край на срещата пък гостите останаха и с човек по-малко, тъй като Арнасон получи втори жълт картон.

По този начин Шахтьор записа първи точки в надпреварата и вече има три - колкото и днешният съперник. В преките двубои обаче украинците вече имат предимство. Лидер е Реал Мадрид с десет точки, а втори е Пари Сен Жермен със седем.