Втора поредна победа за Марсилия

Пред 27 392 зрители на стадион "Ла Божоар" отборът на Олимпик Марсилия победи като гост Нант с 1:0. Победният гол за марсилци бе дело на Жорж-Кевин Нкуду в 53-та минута. Със спечелените три точки тимът на Мичел се изкачи на 12-о място в класирането на Лига 1 и за пръв път през сезона записа две поредни победи, след като в миналия кръг надви Лил. Нант остава на 10-о място в таблицата с 16 точки.

Първата интересна ситуация в мача беше един удар на Ромен Алесандрини, преминал покрай вратата. Малко по-късно негов изстрел затрудни Реми Риу, но стражът на Нант изби. Домакините заложиха на далечни удари, като Йоан Одел и Адриен Томасон опитаха да изненадат Стив Манданда, но без успех.

В 53-ата минута Нкуду, който е бивш футболист на "канарчетата", напредна след пас на Реми Кабела и от границата на наказателното поле откри резултата. Домакините имаха претенции, че атаката за гола е започнала с нарушение в половината на Марсилия, но реферът не спря играта.

Най-добрата възможност за Нант до края на мача се откри пред Колбейн Сигторсон, но Абделазиз Барада изби пред голлинията изстрела на исландския нападател.