Марсилия взе първи успех като гост

Отборът на Олимпик Марсилия постигна първа победа като гост от началото на Лига 1. Марсилци взеха трите точки при гостуването си на Лил в мач от 11-ия кръг на шампионата след успех с 2:1. Миши Батшуай откри в 37-ата минута, след като довкара един удар на Ромен Алесандрини, който се удари в гредата. Това бе осми гол за белгиеца от началото на сезона, което прави нападателя водещ реализатор в шампионата. В 53-ата минута ОМ удвои резултата. Миши намери Алесандрини непокрит в наказателното поле и крилото се разписа с техничен удар. В 71-ата минута Лил намали с попадение на Себастиен Коршия, който довкара един удар на Ренато Сивелим, което обаче се оказа недостатъчно за "кучетата" да се спасят от поражението.

С успеха си днес Марсилия събра 12 точки, което отрежда на играчите на Мичел 14-о място в подреждането. Лил също продължава да не успява да включи на скорост и е на 15-о място с 11 точки.