Саутхамптън се разправи с Борнемут (видео)

Отборът на Саутхамптън постигна успех с 2:0 над затъващия все повече новак в английския елит Борнемут. Възпитаниците на Роналд Куман отбелязаха и двете си попадения преди почивката, като Стивън Дейвис и Грациано Пеле осигуриха трите точки на "светците" само в рамките на пет минути. Дейвис откри в 31-ата минута, а пет по-късно Пеле удвои. След почивката Борнемут подобри значително играта си и бе по-равностоен, като момчетата на Еди Хау бяха улеснени и от червения картон, който си изкара халфът на домакините Виктор Уаняма. Тъмнокожият полузащитник пое по-рано към съблекалните в 76-ата минута след втори груб фаул. Въпреки това "черешките" не успяха да се възползват от численото си превъзходство и да се върнат в мача.

След половин час игра, в който бяха по-добрият отбор на терена, домакините стигнаха до откриване на резултата. Райън Бертранд центрира отлично от лявото крило, Грациано Пеле остана под топката, но на далечната греда Стивън Дейвис я прати в мрежата на Адам Федеричи за 1:0. Само пет минути по-късно домакините удвоиха своя аванс. Този път Душан Тадич качи топката на главата на Пеле и италианският национал заби шестия си гол от началото на сезона, за да удвои аванса на "светците". След попадението си Пеле отпразнува заедно с един от помощниците на Роналд Куман от резервната скамейка, танцувайки популярния танц на националния отбор на Нова Зеландия по ръгби "хака".

През второто полувреме домакините намалиха оборотите, а освен това трябваше да се приберат още повече в своята половина, след като Виктор Уаняма бе отстранен от игра от рефера Андре Маринър заради два жълти картона. Въпреки това до сериозни опасности пред вратата на Маартен Стекеленбург така и не се стигна и домакините прибраха трите точки в своя актив, за да се изравнят с Ливърпул и Тотнъм. Това бе пети пореден мач без загуба за Саутхамптън в английския елит. Борнемут пък остава на 18-о място, след като е спечелил само една точка от последните си пет сблъсъка и има само осем на сметката си.