Ман Сити отупа Кристъл Палас, Саутхамптън също продължава за Купата на Лигата (видео)

Лидерът в Премиър лийг Манчестър Сити разгроми с 5:1 Кристъл Палас на "Етихад Стейдиъм" в двубой от четвъртия кръг на Купата на Лигата. Вилфред Бони откри резултата в 22-ата минута след удар с глава, а в самия край на първата част Кевин де Бройне удвои. Това бе шести гол на белгиеца с екипа на "гражданите" в девет мача. След почивката именно Де Бройне асистира на Келеши Иеанашо за 3:0. Туре Яя покачи в 76-ата минута от дузпа, а Деймиън Дилейни намали с глава минута преди края. В добавеното време Мануел Гарсия оформи крайното 5:1.

Саутхамптън също продължава на 1/4-финалите на "Кепитъл Уан Къп", след като победи с 2:1 у дома закъсалия отбор на Астън Вила. Мая Йошида даде аванс на "светците" в 51-ата минута, а Грациано Пеле удвои в 77-ата, когато засече от въздуха центриране на Душан Тадич, вкарвайки осмия си гол от началото на сезона.

В добавеното време Скот Синклеър намали от дузпа, отсъдена за нарушение срещу Джордан Аю. Това обаче не бе достатъчно за бирмингамци, които отпаднаха от надпреварата.

Начело на Астън Вила в този двубой бе Кевин Макдоналд, който доскоро бе асистент на уволнения в неделя Тим Шърууд.

МАНЧЕСТЪР СИТИ - КРИСТЪЛ ПАЛАС 5:1

СТАТИСТИКА И РАЗВОЯТ МИНУТА ПО МИНУТА НА ДВУБОЯ МАНЧЕСТЪР СИТИ - КРИСТЪЛ ПАЛАС ТУК!

САУТХАМПТЪН - АСТЪН ВИЛА 2:1

СТАТИСТИКА И РАЗВОЯТ МИНУТА ПО МИНУТА НА ДВУБОЯ САУТХАМПТЪН - АСТЪН ВИЛА ТУК!