Ливърпул пропусна да спечели първа победа под ръководството на Клоп (видео)

Ливърпул бе изключително близо до първата си победа под ръководството на Юрген Клоп, след като мърсисайдци водеха на Саутхамптън четири минути преди края, но допуснаха нелеп изравнителен гол за крайното 1:1. Кристиан Бентеке изведе домакините напред с хубаво попадение с глава в 77-ата минута, но слабата организация на защитата на "червените" при едно центриране от статично положение доведе до гол на Садио Мане в 86-ата минута. Така Ливърпул записа трето поредно равенство в ерата "Клоп".

Лукаш Лейва започна вместо Джо Алън, а Дивок Ориги отново водеше атаката на "червените" в началото. Маартен Стекеленбург стартира на вратата на "светците", а Йорди Класи излезе за първи път като титуляр за Саутхамптън.

Ливърпул очаквано имаше териториално предимство през първата част, като мърсисайдци опитваха да налагат високо темпо, но атаките им приключваха около границата на наказателното поле и така и не успяваха да стигнат до чисти голови възможности. Най-добрите такива се откриха пред Ван Дайк, който на два пъти стреля опасно с глава. Първо Миньоле спаси с добра намеса, а във втората ситуация Лейва изчисти пред голлинията.

В 41-ата минута Алберто Морено имаше шанс, но стреля над вратата.

За началото на втората част Клоп замени представилия се слабо Ориги с неговия сънародник Бентеке. Последният веднага можеше да изведе Ливърпул напред, след като засече центриране на Милнър от корнер, получи се рикошет, след който Дейвис изчисти от голлинията.

Импулсът в играта на домакините продължи и последва нова добра атака в 56-ата минута, когато Морено и Лалана разиграха добре, испанецът стреля от малък ъгъл, но топката премина успоредно на голлинията. След час игра именно Морено направи много важен шпагат в отбрана, избивайки топката от краката на нахлуващия Мане.

В 77-ата минута логичното се случи и Ливърпул поведе. Милнър центрира перфектно в наказателното поле, където Бентеке се извиси и със силен удар с глава вкара много красив гол - първи за мърсисайдци в Премиър лийг под ръководството на Клоп. Четири минути преди края Мане смълча "Анфийлд". Фонте центрира от пряк свободен удар, Рамирес отклони с глава, а сенегалецът довкара отблизо, възползвайки се от поредната нелепа грешка на отбраната на мърсисайдци през този сезон.

В добавеното време голмайсторът на "светците" направи две груби нарушения, за които получи два жълти картона и напусна терена преди последния сигнал.

Саутхамптън и Ливърпул са съответно осми и девети с по 14 точки.