Севиля разкъса Хетафе с три дузпи и хеттрик на Гамейро (видео)

Френският нападател на Севиля Кевин Гамейро наниза хеттрик във вратата на Хетафе за разгромната победа с 5:0. Това бе 4-и пореден мач без загуба за тима от Андалусия в Примера, след който момчетата на Унай Емери се изкачиха на 9-о място във временното класиране. Двубоят на "Рамон Санчес Писхуан" ще се запомни не само с трите гола на Гамейро, но и с трите дузпи, отсъдени в полза на домкаините. Любопитното е, че всеки от наказателните удари беше изпълнен и реализиран от различен футболист.

Севиля се настани в половината на съперника от самото начало и Йевхен Коноплянка пропусна да даде ранен аванс на домакините. Андалусийци продължиха да атакуват и да създават голови положения и в 35-ата минута логичното се случи. Тогава Висенте Гуаита изби шут на Евер Банега в краката на Гамейро и той не сбърка. Стражът на гостите се реваншира, като спаси нов опасен изстрел на Гамейро, но секунди преди почивката французинът беше намерен от Банега и вкара за 2:0.

В началото на втората част Карлос Вигарай фаулира в наказателното поле Коноплянка и Банега превърна в гол първата от трите дузпи за Севиля. При този резултат Вигарай направи още една дузпа, а освен това получи червен картон и остави Хетафе с човек по-малко, което още повече улесни домакините. Гамейро спокойно оформи хеттрика си, а в 80-ата минута точен от бялата точка беше и най-активният на терена - Коноплянка.