Гълъбинов и тима му се закотвиха на дъното

Българският нападател на Новара Андрей Гълъбинов бе титуляр за тима си в 6-ия кръг на Серия "Б", като престоя на терена 82 минути при поражението с 0:2 от Тернана в Терни. Родният футболист, който е далеч от най-добрата си форма и поради тази причина няма да се появи на лагер-сбора на националния отбор за Хърватия и Азербайджан, нямаше много положения. Гълъбинов влезе в ролята на плеймейкър, като няколко пъти изведе свои съотборници в голови позиции, но те пропуснаха.

В рамките на 100 секунди в средата на второто полувреме бившия тим на Валери Божинов шокира Новара. Първо Фалети (69), а после и Чераволо (71) бяха точни за домакините. Гълъбинов и компания не се предадоха и опитаха да реагират, но късметът не бе на тяхна страна, тъй като два пъти гредите спряга гостите след удари на Гонзалес и Виола. Така Тернана стигна до първи успех този сезон, а Гълъбинов и компания се закотвиха на дъното с едва три точки, след като стартираха сезона с пасив от две.

Бившият играч на ЦСКА Тончи Кукоч пък изигра първите си 90 минути за Ливорно, но състава на Кристиян Панучи отстъпи с 0:1 като гост на Чезена. Загубата е втора поредна за тосканците. Каляри отстъпи с 0:1 на Пескара и записа първо поражение този сезон.