Гълъбинов с 90 минути при изненадващо поражение

Българският нападател на Новара Андрей Гълъбонов записа пълни 90 минути за своя тим при поражението с 0:2 от Комо от 5-ия кръг на Серия "Б". Загубата дойде доста изненадващо, тъй като през цялата среща домакините водеха играта и търсеха победата. Гълъбинов бе най-активен от своите, като пробва пет-шест пъти да прати топката в мрежата на Комо, но нямаше ден. Вратарят Симоне Скуфет спаси четири удара на родния таран, който през цялата среща търсеше своя трети гол този сезон в първенството.

Така в 82-ата минута изненадващо гостите от Комо поведоха след автогол на Фараони, който се опита да избие центриране на Ебагуа отдясно. Хвърлени в атака да търсят изравняване Гълъбинов и компания допуснаха втори гол в 92-ата минута, който Ебагуа отбеляза със силен удар от границата на наказателното поле.
Тимът на Гълъбинов остана с три точки, а Комо с първата си победа за сезона вече има пет.