Гълъбинов отново на висота в Италия

Андрей Гълъбинов отново демонстрира, че се намира в отлична форма от началото на сезона и отбеляза втория си гол за новия си тим Новара в Серия "Б". Нападателят вкара попадението за тима си при загубата с 1:2 при гостуването на Кротоне в двубоя от втория кръг на шампионата.

Българинът откри в 34-ата минута със страхотен гол с десния крак след пас на Панкрацио Фараго. В 76-ата минута Гълъбинов открадна топката в наказателното поле на съперника и намери Пабло Гонсалес на празна врата, който обаче не успя да вкара. Това се оказа фатално за тима от Северна Италия и последните две минути се оказаха ужасни за отбора на българина. Първо Джузепе Торомино изравни в 88-ата минута, а в даденото от съдията продължение Анте Будимир донесе победата на домакините.

Така Новара във втори пореден кръг изпуска победата в последните минути на срещата. Преди седмица в края на мача бяха пропуснати трите точки при домакинството на Латина и срещата завърши 1:1. Тогава Гълъбинов отново бе автор на попадението за тима си.

КРОТОНЕ - НОВАРА 2:1
0:1 Гълъбинов (34)
1:1 Торомино (88)
2:1 Будимир (90)